Wielka Zbiórka Książek w ZUS– tylko do 11 października

387

Pracownicy bydgoskiego oddziału ZUS biorą udział w Wielkiej Zbiórce Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. która zebrane książki przekaże do szpitali i innych placówek pomocowych. Akcja trwa do 11 października.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstało ok. 1300 punktów zbiórki książek. W Bydgoszczy książki można oddać m.in. w ZUS przy ul. Św. Trójcy 33 oraz w Inspektoracie ZUS w Bydgoszczy przy ul. Andersena 6. Przy Salach Obsługi Klienta znajdują się specjalne pojemniki, do których można włożyć przeczytane przez siebie książki – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Jakie książki można podarować?

Książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim, są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Organizatorzy akcji nie przyjmują: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Krystyna Michałek – Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

zdjęcie ilustracyjne