Wigilia w Radio Nakło

W dzień wigilijny, 24 grudnia 2019 roku kierownictwo Radia Nakło zorganizowało w studiu emisyjnym postanie wigilijne z udziałem pracowników stacji i współpracowników – korespondentów radiowych. Swoją obecnością zaszczycił sam burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią – Sławomir Napierała.

W dwugodzinnym programie uczestniczyli: Marcin Małecki – naczelny Radia, Maria Frankiewicz – prezenter, Zbigniew Borek – dziennikarz, red. Eugenia Czyż-Rydzyńska – autorka wielu cyklicznych audycji, Józef Rydzyński – dziennikarz, Natalia i Robert Szczepaniakowie – prezenterzy audycji „Dla was gramy”, Joanna Wronka-Krzemińska – dziennikarz, wydawca lokalnych serwisów informacyjnych, prezenter radiowy, Mariusz Lewandowski – reporter radiowy, korespondent radiowy Remigiusz Konieczka. Tematem radiowego spotkania na żywo była Wigilia-Tradycje-Wspomnienia z dzieciństwa, życzenia. Do grona dołączył sam burmistrz – Sławomir Napierała, który życzył słuchaczom rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, również wspominał swoje przeżycia świąteczne sprzed laty. Dodajmy, każdemu z nas udzielał się nastrój świąt, każdy z obecnych w studio bardzo chętnie snuł swoje opowieści wigilijne.

To był bardzo dobry pomysł na takie rodzinno-radiowe emisyjne spotkanie.

Były kolędy, był poczęstunek od Restauracji „Ekspresja”, bardzo smaczne potrawy wigilijne, za które radiowcy z całego serca dziękują. To rzeczywiście była integracja zespołu redakcyjnego Radia Nakło. Dziękujemy redaktorowi naczelnemu Marcinowi Małeckiemu za wkład pracy w zorganizowaniu tego spotkania pod względem merytorycznym i technicznym.

To była pierwsza część wigilijnego radiowego spotkania, druga miała miejsce po godzinie 16 – tej, czyli „Studio wigilijne” pod redakcją Eugenii Czyż-Rydzyńskiej, reżyserem programu i realizacją Józefa Rydzyńskiego. To Oni sprawili, iż program nabrał kolorytu i ton estymy, czyli poważnie z szacunkiem do tradycji wieczoru wigilijnego z tradycyjnymi kolędami. Były wspomnienia, wypowiedzi słuchaczy. Nasz specjalny gość, proboszcz Parafii pw. św. Stanisława BiM w Nakle ks. Tadeusz Michalak z wielkim uczuciem mówił na antenie o ważności tego niepowtarzalnego kościelnego wydarzenia, ze wzruszeniem, ale i z uśmiechem mówił o swoich wigiliach, czasami smutne, lecz autentyczne. Wzruszyły nas wypowiedzi słuchaczy, cyt…”Jak co roku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Parę dni temu piekąc ciasteczka razem z moim  synem Sebastianem usłyszałam od niego takie oto słowa „Mamo,! jak się ciesze, że mogę z tobą piec te ciastka. Takich chwil nie można kupić i będziemy  je zawsze  pamiętać”. Wzruszyłam się i pomyślałam” Jak niewiele trzeba nam do szczęścia, ciepłe słowo bliskiej osoby,mały gest. Życzę wszystkim  jak najwięcej takich chwil nie tylko na czas świąt, ale na każdy następny. Nie bądźmy obcy wobec siebie ,szanujmy się …bo Bòg się rodzi-Miłość się rodzi!!
Kołysanka Stanisławy  Celiñskiej myślę , że jest dobrym przesłaniem na ten wyjątkowy czas”. Pozdrawiam Dorota

Nasi słuchacze dzwoniąc do studia wypowiadali się z wielkim szacunkiem, dziękując za to antenowe spotkanie, łamali się z nami opłatkiem. Choć daleko od nas, ale antena sprawiła, że byli bardzo blisko.

Dzięki Portalowi społecznościowemu kurier-nakielski.pl możemy się z Państwem podzielić tym wydarzeniem. Dziękujemy!

Eugenia Czyż-Rydzyńska, Józef Rydzyński