Wpadł podczas rutynowej kontroli

Zarzut kierowania pojazdem pod wpływem marihuany oraz posiadania nieznacznych ilości tego narkotyku usłyszał 20-letni mieszkaniec Mroczy po tym, jak podczas kontroli zatrzymali go policjanci z miejscowego komisariatu. O karze dla podejrzanego zdecyduje sąd.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5.01.20) mundurowi z mroteckiego komisariatu pełnili służbę na terenie miasta. Krótko po północy na ul. Łabędzkiego zatrzymali do kontroli opla. Siedzący za kierownicą 20-latek był nienaturalnie zdenerwowany, a powód tych nerwów szybko wyszedł na jaw. W kieszeni spodni mężczyzny mundurowi znaleźli zawiniątko z suszem.

Kierowca opla został zatrzymany i dowieziony do nakielskiej komendy. Tam zabezpieczona substancja została przebadana i okazało się, że to marihuana. Kierowca został też sprawdzony narkotesterem. Urządzenie wykazało w jego organizmie marihuanę, dlatego policjanci zatrzymali 20-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Mroczy noc spędził w areszcie.

W niedzielę (5.01.20) podejrzany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania zabronionych środków. Teraz decyzje w sprawie podejmie sąd. 20-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne