Wsiadł za kierownicę nissana, mając promil alkoholu we krwi. Staranował kilka innych aut i uderzył w bariery w Złotopolu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 10 w Złotopolu. Nietrzeźwy kierujący podczas wyprzedzania stracił panowanie nad autem. Staranował kilka pojazdów.

Wiadomość o zdarzeniu dotarła do Lipnowskiego dyżurnego z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejscu policjanci zastali ruch zablokowany przez kilka uszkodzonych samochodów. Okazało się, że kierujący nissanem 47-latek  zamieszkały w gm. Kikół wyprzedzał forda w miejscu, w którym jest to zabronione. Podczas tego manewru wpadł w poślizg i uderzył wyprzedzany pojazd. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i staranował pojazdy jadące z przeciwnego kierunku ruchu: peugeota, volkswagena  i opla.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że kierowca nissana jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Pozostali kierujący autami byli trzeźwi. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie świadczenie pieniężne i do 2 lat pozbawienia wolności.

autor: podkom. Małgorzata Małkińska
zdjęcia: KPP Lipno