Wspieramy sport w regionie

Dziś (21 listopada) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz radni Jacek Gajewski i Robert Malinowski spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy reprezentują nasze województwo w najwyższych klasach rozgrywkowych oraz z młodymi zawodnikami dyscyplin olimpijskich – Następcami Bronka Malinowskiego. Jednorazowe wsparcie wyniosło nawet do 80 tysięcy złotych.

Rok Bronisława Malinowskiego był doskonałą okazją do przypomnienia mieszkańcom Kujaw i Pomorza sylwetki naszego mistrza olimpijskiego – mówi Piotr Całbecki – Następcy Bronka Malinowskiego to fundusz wspierający utalentowanych sportowców, którzy prosperują jako przyszli medaliści olimpijscy.

Klubom koszykarskim, siatkarskim oraz przedstawicielom tenisa stołowego i tenisa na trawie przekazano umowy promocyjne.

Ekstraklasowe kluby sportowe, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach umów promocyjnych

Następcy Bronka Malinowskiego to projekt, który wspiera finansowo zawodników uprawiających dyscypliny olimpijskie, którzy kończą kategorię wiekową młodzieżowiec (od 21 do 23 lat – w zależności od dyscypliny) i rozpoczynają starty w kategorii senior lub łączą starty w obu tych kategoriach i odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Zawodnicy i zawodniczki, którzy otrzymają wsparcie finansowe w ramach projektu Następcy Bronka Malinowskiego

Bronisław Malinowski zdobył mistrzostwo na olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku i był wicemistrzem olimpijskim w Monteralu w 1976 roku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W ubiegłym roku, kiedy obchodziliśmy rok tego wybitnego Grudziądzanina, zrodziła się idea wspierania młodych sportowców. Pięcioro młodych, obiecujących sportowców z naszego regionu otrzymało dziś umowy na wsparcie finansowe w wysokości 30 tysięcy złotych.

Samorząd województwa aktywnie angażuje się w działalność sportową w regionie. Wręczane są nagrody za osiągnięte wyniki sportowe dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami, środki finansowe są przeznaczane na rozwój małej infrastruktury sportowej, budowę nowych obiektów sportowych i wydarzenia sportowe. Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu są między innymi zajęcia lekkoatletyczne, szkółki kolarskie i nauka pływania.

Urząd Marszałkowski w Toruniu