Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Pragi

Sołtys wsi Sierniki w dniach 13-16 czerwca 2019 roku zorganizował wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi, w której uczestniczyły 33 osoby (mieszkańcy sołectwa i okolic). W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Zamek Książ i Palmiarnie w Wałbrzychu oraz kaplicę czaszek i ruchomą szopkę w Kudowie Zdrój. Dodatkowo po zameldowaniu w hotelu część osób udała się jeszcze na spacer po Kudowie, między innymi do położonej niedaleko hotelu pijalni wód. Podczas całego pobytu zakwaterowani byliśmy w hotelu Wrzos w Kudowie Zdrój.

W piątek po śniadaniu udaliśmy się do Pragi. Zwiedzaliśmy to piękne miasto wraz z Panią Przewodnik, która opowiadała nam jego historię i zaprowadziła w ciekawe miejsca. Strudzeni późnym wieczorem wróciliśmy do hotelu.

W sobotę, także z przewodnikiem, udaliśmy się na objazd Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzaliśmy Duszniki Zdrój, a w nich Park Zdrojowy, Pijalnię wód, Dworek Chopina. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz słynnej ruchomej szopki w Wambierzycach. Następnie udaliśmy się do Polanicy Zdrój, gdzie zwiedziliśmy Park zdrojowy wraz ze źródełkiem i pijalnią wód mineralnych. Ostatnim punktem wycieczki tego dnia było zwiedzanie Kudowy Zdrój. Wieczorem urządziliśmy wieczorek pożegnalny podczas którego, na pamiątkę naszego pobytu wręczyliśmy właścicielom hotelu koszulkę logo Kcyni i podpisami wszystkich uczestników wycieczki.

W niedzielę w drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w Kłodzku, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką.

Przez cały czas wyjazdu mieliśmy piękną słoneczną pogodę, choć na Dolnym Śląsku przywitał nas deszcz, jednakże nie przeszkodził on w zwiedzaniu Zamku Książ. Nastroje i humory wycieczkowiczów były wspaniałe. Planowaliśmy nawet kolejne wyjazdy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

M. Hodana