Wypadek w centrum Kcyni. Młody chłopak wiedział jak pomóc

Dzisiaj, 29 czerwca 2019 roku około godziny 10:00 w Kcyni na wysokości sklepu „Merkury” doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel i motoru. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że osobowy Opel jadąc od strony ronda wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocykliście jadącym z przeciwnego kierunku. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia pojazdów, a poszkodowanym był motocyklista.

Pierwszej pomocy udzielił mu młody strażak, uczeń klasy mundurowej Daniel Kwiatkowski. To on zadbał o pierwsze chwile tuż po zderzaniu. Po kilku minutach na miejsce dojechał zastęp OSP z Kcyni, który opatrzył poszkodowanego motocyklistę. Niestety tak się stało, że długo trzeba było czekać na przyjazd karetki pogotowia, gdyż w tym samym czasie ratownicy medyczni z Kcyni byli dysponowani do innego zdarzenia.

Po przyjeździe karetki pogotowia z Szubina kierowca motocykla został zabrany do szpitala. W pierwszych kilkunastu minutach ruch był zamknięty, później odbywał się wahadłowo. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec