Wystaw Mobilna dotarła do Nakła nad Notecią. Duże zainteresowanie młodzieży

Po inauguracji w dniach 14-16.09.2022 na terenie Sejmu RP, Wystawa Mobilna wyruszyła w trasę po Polsce. Dotrze ona do 20 miast w Polsce. Jedynym miastem w województwie kujawsko-pomorskim jest Nakło nad Notecią. Dzisiaj, 21 września 2022 roku wystawa mobilna była dostępna na terenie Przystani Powiat Nakielski. Od godz. 10:00 do 16:00 mieszkańcy, a w szczególności młodzież zapoznała się za darmo z „Grą Szyfrów”.

Celem organizatorów Wystawy Mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów” jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. Finał projektu odbędzie się 28.10. w Głogowie.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).