XIII Gminne Spotkanie Mikołajkowe w Sadkach

W czwartek, 5 grudnia 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach po raz XIII odbyło się Gminne Spotkanie Mikołajkowego. Przed wejściem na salę strażnicy gminni wręczali małym gościom odblaski. Przybyłe pociechy oraz ich rodziców przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach – Iwona Biniak.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursów plastycznych na najpiękniejszą kartkę świąteczną, list do św. Mikołaja (organizator GBP) oraz konkursu pt. ”Zapobiegajmy pożarom” (organizator GOK oraz OSP Sadki). Wszystkim zwycięzcom tych konkursów zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Główną atrakcją imprezy był występ Iluzjonisty Damiana Spętanego – uczestnika znanego z programu telewizyjnego „Mam Talent”. Małe pociechy mogły wkroczyć do świata magii. Do swoich sztuczek Iluzjonista zapraszał dzieci z widowni aby mu asystowali, dzięki czemu mogli z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom jak również próbować swoich sił jako magicy.

Z niecierpliwością czekano na Mikołaja, który osobiście odwiedził dzieci. Pociechy przywitały gorąco gościa oraz rozglądały się czy ma rózgę i prezenty. Na szczęście okazało się, że ma ze sobą tylko słodycze. Każde dziecko od Mikołaja otrzymało słodki upominek. Wydanych zostało 130 kalendarzy adwentowych i 80 czekolad.

W trakcie trwania imprezy można było również zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane przez Przedszkole „Dobre Ludki” w Sadkach.

Występ artystyczny został dofinansowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Upominki zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminę Sadki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach