XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie z udziałem morsów z Kcyni

Grupa ponad czterdziestu morsów z Kcyni w ubiegłą niedzielę uczestniczyła w XVII Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.  Zlot Morsów pokazał, że morsy i foczki najlepiej bawią się w Mielnie! 6 tysięcy uczestników brało udział w wyjątkowych atrakcjach przygotowanych specjalnie z tej wyjątkowej okazji i wśród nich młoda ale już liczna grupa Ice Team Morsy Kcynia.

Wspaniałym wydarzeniem wizualnym była parada i prezentacja grup morsów z całego kraju i zagranicy. Eksplozja entuzjazmu, energii, uśmiechu towarzyszyła nie tylko morsom i foczkom ale i licznie przyglądającej się publiczności. Przemarsz otwierał Zespół Piersi, który był gwiazda zlotu i na jadącej platformie koncertował. Tuż za nimi maszerowało 6 tysięcy roztańczonych i rozśpiewanych morsów. Tegoroczny zlot przebiegał pod hasłem „Miedzygalaktyczny Zlot Morsów”

Punktem kulminacyjnym była oczywiście uroczysta kąpiel w Bałtyku. Pogoda w tym roku niestety nie była zimowa ale kąpiel była orzeźwiająca. Spotkanie w Mielnie było doskonałą okazją do integracji sympatyków zimnych kąpieli i dobrej zabawy.

materiał. Robert Koniec/Ice Team Morsy Kcynia