Z kolędą i życzeniami w Nowym Roku w Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to czas krótki dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami. W niedzielne popołudnie, 5 stycznia 2020 roku, dzieci uczestniczyły razem z mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Eucharystii. Dzieci przygotowały oprawę liturgii słowa i pomagały księdzu do mszy świętej. Razem z wolontariuszami podczas mszy świętej obecny był również chór Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM pod kierunkiem pani Mirosławy Maison, który swoim śpiewem pomagał w przeżywaniu tej Eucharystii.                Ci mieszkańcy, którzy mogli przybyć tego dnia do kaplicy, po skończonej Eucharystii wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru. Na sam koniec zarówno przybyli goście jak i mieszkańcy domu złożyli sobie Noworoczne życzenia. Wolontariusze przekazali chorym własnoręcznie wykonane aniołki i swoje życzenia przekazali poprzez wyśpiewanie utworu Eleni Maleńka Miłość. Tę piękną pastorałkę wykonała Amelia Kubińska z klasy VIId. Natomiast dla tych mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli być z nami w kaplicy, opiekun SKC przekazała aniołki na ręce pani dyrektor.

To już nasze drugie takie wspólne z chórem Semper Fidei odwiedziny u chorych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej Mszy św. i dziękujemy za kolejne ciepłe przyjęcie  i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, która zawsze jest otwarta na nasze propozycje i z wielkim sercem nas gości, obdarowując również prezentami. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Ja pragnę również serdecznie podziękować moim kochanym wolontariuszom, którzy mimo wolnych dni, znaleźli czas na wspólne spotkanie z chorymi oraz pani Beacie Witusińskiej i pani Basi Bajdała za pomoc i obecność.

Katarzyna Dobosz opiekun SKC