Z miłości do historii remontują Dworzec PKP w Kcyni

Członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni kosztem własnego czasu i pracy remontują pomieszczenia dworca kolejowego w Kcyni. Pomieszczenia, które zostały użyczone na potrzeby siedziby i miejsca pamięci. Panowie, którzy często pokazują mieszkańcom naszej gminy rekonstrukcje historyczne, biorą czynny udział w festynach propagując wiedzę historyczną udowadniają, że mają tyle samozaparcia, sił i chęci do działania, że oprócz remontu wnętrza pomieszczeń po byłym dworcu PKP zadbają również o część zewnętrzną.

Przed nami stanęło kolejne wyzwanie, z którym postanowiliśmy się zmierzyć.- piszą na swoim facebooku. W sobotni poranek członkowie naszego stowarzyszenia podjęli się bardzo trudnego zadania, a mianowicie ustabilizowania schodów prowadzących na dworzec. Prace miały polegać na wypoziomowaniu i ustabilizowaniu stopni, niestety po dokładnych oględzinach okazało się, że ceglana podstawa granitowych schodów rozpadła się i trzeba było rozebrać wszystko i zacząć odbudowę od początku. Wstępnie zakładaliśmy, że uporamy się w przeciągu 4 godzin, a zakończyliśmy po 8 i to jeszcze nie koniec. Obiecujemy, że i z tym problemem sobie poradzimy, będzie równo i bezpiecznie.

Wielki ukłon w stronę Towarzystwa Historycznego za ich determinację, ogromna pracę i chęci. Przypominamy, że wszelkie remonty wykonywane są z pozyskiwanych materiałów budowlanych, które każdy z nas może przekazać lub zakupić z przeznaczeniem na remontowane pomieszczenia do czego Państwa zachęcamy.

tekst.Robert Koniec

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni