Zakończono realizację projektu w szubińskim Liceum

W minionym tygodniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie ukończono realizację projektu ekologicznego „Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE w Nakle. Uroczyste zakończenie – wykład na temat sekretnego życia lasu – odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.
Pogadankę poprowadził dr Piotr Szybowicz – wykładowca UKW w Bydgoszczy, a zarazem nauczyciel liceum. Po wysłuchaniu opowieści o lasach, uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie i wygrali wartościowe nagrody.
Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na problemy ekologiczne i zachęcenie do dbania o środowisko naturalne.
Zrealizowano szereg działań uświadamiających dla uczniów: dla szkoły zakupiono kosze do segregacji odpadów, młodzież odwiedziła Oczyszczalnię ścieków w Szubinie, zorganizowano wykłady ekologiczne wygłoszone przez pracowników UMK i UKW, a uczniowie kl. Ia skonstruowali hotelik dla owadów. We wrześniu licealiści udali się na wycieczkę od Parku Mużakowskiego i Geoparku Łuk Mużakowa (skarby UNESCO), aby podziwiać  obszary niezniszczone oraz poddane rekultywacji oraz zwiedzili Wrocław.
Projekt skierowany był również do społeczności lokalnej: odbyły się akcja nasadzania drzewek przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz marsz ekologiczny ulicami Szubina, który miał zachęcić do zminimalizowania „produkcji” śmieci w gospodarstwach domowych.
Przy realizacji projektu I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie otrzymało dofinansowanie ze STAROSTWA POWIATOWEGO w Nakle nad Notecią i wsparcie Nadleśnictwa Szubin, Oczyszczalni ścieków w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej.
Realizowanie tego projektu z pewnością poszerzyło wiedzę i zaangażowanie społeczne młodzieży.
A. Kasprzak