Zalogowani w sport II – realizacja projektu w szubińskim liceum

W kwietniu w Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie rozpoczęła się realizacja zajęć pozalekcyjnych  „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II”, dofinansowanych przez powiat nakielski. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć, które miały na celu podniesienie poziomu sprawności i umiejętności technicznych w piłce siatkowej. Zwieńczeniem siatkarskich treningów był międzyklasowy turniej piłki siatkowej, w którym udział w wzięły klasy: 1a, 1b, 2a, 2c, 3ab, 3c.
W pierwszym etapie rywalizacji uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”. Etap ten wyłonił drużyny, biorące udział w meczach półfinałowych: 2a, 2c, 3ab, 3c. Klasy 2a i 2c, czyli zwycięzcy pojedynków półfinałowych, spotkały się w odbywającym się w czerwcu finale rozgrywek, w którym ostatecznie lepsza okazała się klasa 2c.
Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a finałowe drużyny puchary i nagrody rzeczowe.

Turniej był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego i szkolnej integracji. W sumie odbyło się 11 spotkań, podczas których zawodnikom towarzyszyły pozytywne emocje i duch „fair play”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ambicji i sportowej postawy. Dziękujemy także kibicom i uczniom, którzy chętnie pomagali w obsłudze stolika sędziowskiego.

Klasyfikacja końcowa:1 miejsce – 2c, 2. – 2a, 3. – 3c. 4. – 3ab, 5. – 1a, 6. – 1b.

 

 

Klaudia Bethke