Zapisz się na bezpłatne szkolenie

W styczniu mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń organizowanych przez ZUS. Szkolenia adresowane są nie tylko dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzącą już taką działalność, ale także dla pracowników biur rachunkowych.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Mały ZUS dla małych firm”, „e-akta-zmiany w zasadach przechowania akt pracowniczych” oraz „Program Płatnik”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 21, 28 i 30 stycznia o godz. 9.00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

Podczas szkolenia „Mały ZUS dla małych firm” przedsiębiorcy dowiedzą się kto i przez jaki okres ma prawo skorzystać z „małego ZUS” czy „małego ZUS plus”.Dowiedzą się także jak wyliczyć składki na „mały ZUS” i w jakim terminie złożyć dokumenty– informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejne szkolenie poświęcone będzie skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacji. W trakcie szkolenia pracownicy ZUS wyjaśnią, na czym polega projekt e- akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych, jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Natomiast podczas szkolenia „ Program Płatnik” omówione zostaną zagadnienia:

zakładanie i aktualizacja kartoteki płatnika i ubezpieczonego,

  • zmiana danych płatnika i ubezpieczonych,
  • tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych,
  • pobieranie replik dokumentów,
  • korygowanie dokumentów rozliczeniowych.

Serdecznie zapraszamy.

Krystyna Michałek – Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego