Zapraszamy na EKO Festyn do Nakła nad Notecią

Już 24 września 2023 roku w Nakle nad Notecią EKO Festyn! Na terenie przy Krytej Pływalni Naquarius na chętne dzieci, młodzież i dorosłych czekać będzie mnóstwo ekologicznej wiedzy, zabawy i rozrywki
W niedzielne popołudnie, a dokładniej w godzinach 14:00-17:00 zapraszamy do wzięcia udziału w EKO Festynie, gdzie znajdziecie liczne stanowiska tematyczne z warsztatami, grami i konkursami. W trakcie wydarzenia propagowane będą właściwe postawy proekologiczne związane m.in. z ochroną i retencjonowaniem wody opadowej, ochroną powietrza w zakresie wymiany starych źródeł ogrzewania, ekodrivingu, właściwego postępowania z odpadami i ich segregacji, zasad 5R, ochrony przyrody oraz bioróżnorodności. Jednego dnia poznacie idee takich wydarzeń jak: Tydzień Zrównoważonego Transportu, Dzień Bez Samochodu, Dzień Drzewa, Dzień Rzek, czy Dzień Pszczoły. Podsumujemy również „Akcję Sprzątanie Świata 2023”, w której brały udział szkoły podstawowe, a także plenerowego przedsięwzięcia pn. „Poznajemy pomniki przyrody w naszej gminie”, która przeprowadzana była wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Przynosząc drobne elektroodpady lub baterie będzie je można wymienić na roślinkę, a chcący oddać lub wymienić książkę będą mogli to zrobić w ramach akcji „Książka w obiegu”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, w okolicach Naquariusa czekać też będzie miasteczko rowerowe – przyjeżdżając własnym rowerem również możesz skorzystać z rowerowej instalacji (do 14 roku życia).
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią i Nakielski Ośrodek Kultury.
Partnerami są: Nakielski Sport, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – RZGW w Bydgoszczy, KPWiK w Nakle nad Notecią, Nadleśnictwo Szubin, Lasy Państwowe, Koło Pszczelarzy w Nakle nad Notecią.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Organizatorzy