Zapraszamy w najbliższą sobotę na Dni Kcyni

Podczas tegorocznych Dni Kcyni będzie się działo. Zapraszamy w dniu 29 czerwca (sobota) na plac – boisko przy ul. Powstańców Wlkp. do wspólnej zabawy. Podczas Dni Kcyni odbędzie się wydarzenie pn. Eksplozja Kolorów. Wyrzuty kolorów zaplanowano o godz. 17.30, 18.30 i 19.30. Kolory Holi będzie można kupić w specjalnym namiocie podczas
trwania imprezy. Dni Kcyni startują o godz. 16.00. Zapraszam do udziału w Dniach Kcyni. Wspólnie świętujmy urodziny naszego miasta. Niech będzie zabawnie, kolorowo i wesoło – zaprasza Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.
Zaplanowano również m.in. występ Łukasza Łyczkowskiego uczestnika „The Voice of Poland” i zespołu 5 Rano. Dni Kcyni rozpoczną się o godz. 16.00 i zainauguruje je pierwszy Przegląd Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki”. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie”, a sama inicjatywa realizowana jest przy wsparciu środków finansowych z budżetu Zarządu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 3/2019 „Kultura i sztuka 2019”. Swój udział w przeglądzie potwierdziły grupy z: Janowca Wielkopolskiego, Szubina, Żnina, Łekna oraz Kcyni.
Czym jest Eksplozja Kolorów?
To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! To idealne miejsce aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia. Wstęp wolny! Na imprezę możecie wejść za free. Zabierzcie swoich znajomych i bawcie się razem z nami Kolory Holi Na wydarzeniu zapewniamy dostęp do 11 różnych Kolorów Holi. Wśród kolorów: – żółty – czerwony – zielony – niebieski – fioletowy i wiele innych! Jak zawsze przypominamy, że ze względu bezpieczeństwa nie można przynosić własnych proszków innych niż „Kolory Holi”. Kolory zapewniane podczas tej imprezy są przyjazne środowisku, nieszkodliwe, niealergiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty. Kolory łatwo zmywają się ze skóry oraz znikają z większości materiałów podczas prania!

Anna Duda – Nowicka  UM w Kcyni