Zbrodnia niedaleko Bydgoszczy. Zamordowana policyjna psycholog, zatrzymany jej były mąż

Brutalne zabójstwo pod Bydgoszczą. Nie żyje 38-letnia kobieta, która była psychologiem w Komendzie Miejskiej Policji. Podejrzany o ten czyn został zatrzymany.

Informację o zabójstwie Agnieszki S. podał Express Bydgoski, a po południu potwierdził ją nam kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na początku tygodnia, kobieta nie pojawiła się w pracy. – Od poniedziałku prowadziliśmy jej poszukiwania – mówi kom. Słomski i dodaje, że z 38-latką nie było żadnego kontaktu. Kobieta pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy, była psychologiem i zajmowała się pracą z młodzieżą.

W trakcie tygodnia co najmniej kilkukrotnie w kierunku Koronowa wysyłany był zastęp płetwonurków z bydgoskiej straży pożarnej. Ciało 38-latki zostało odnalezione minionej nocy na terenie posesji, na której mieszkała. W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę. To 42-letni mężczyzna, który jest byłym mężem kobiety (para, według informacji medialnych, kilka lat temu się rozstała, ale utrzymywali ze sobą kontakt, bo oboje wychowywali dziecko).

W sobotę, 42-letniego mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, gdzie – jak mówi nam kom. Przemysław Słomski – podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa swojej byłej żony. Na razie nie wiadomo, czy przyznał się do winy. Wiadomo za to, że śledczy mają sporządzić wniosek do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

Sprawa jest prowadzona przez kryminalnych z komendy miejskiej i wojewódzkiej. – Wszystkie czynności prowadzimy pod nadzorem prokuratury – kończy kom. Słomski.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: Stanisław Gazda – zdjęcie ilustracyjne