Zderzenie dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku

Dzisiaj, 2 grudnia 2023 roku około godz. 9:35 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Kcyńskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 w Paterku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca samochodem osobowym marki Opel, 19-letnia mieszkanka gminy Kcynia chcąc uniknąć zderzenia z sarnami, zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku uderzenia mercedes zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dwie kobiety ze względu na obrażenia zostały przetransportowane do szpitali. Nakielscy policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia – informuje asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP Nakło.

Działania ratownicze prowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Paterek, ZRM oraz Policja. Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana.

 

tekst: Dariusz Wojciechowski

zdjęcia: OSP Paterek i Rafał C.