Zderzenie trzech pojazdów w Dusocinie. Dwóch policjantów w szpitalu

Na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Dusocin gmina Grudziądz doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, w tym radiowozu policyjnego. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzisiaj (6.11.2020) tuż po godzinie 7:00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Dusocin gmina Grudziądz na drodze krajowej numer 55. Według ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący volkswagenem polo jadąc z kierunku Kwidzyna w kierunku Grudziądza, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył citroena. Siła uderzenia była na tyle duża, że citroen został przepchnięty na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku radiowozem. Dwóch policjantów z miejsca zdarzenia przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniać teraz grudziądzcy śledczy.

Policjanci apelują o rozważną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków drogowych, szczególnie podczas opadów deszczu, gdzie jezdnia staję się bardzo śliska, a droga hamowania wydłuża się dwukrotnie.

KMP Grudziądz