BSNaklo
Strona głównaKulturaZespół DELTAPHONIC ze Stanów Zjednoczonych zagrał w Cafe Emilia

Zespół DELTAPHONIC ze Stanów Zjednoczonych zagrał w Cafe Emilia

Wczoraj, 29 maja 2026 roku w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią zagrał amerykański zespół Deltaphonic, który jest jednym z zespołów tworzących własny gatunek. To rock and roll, ale zmieszany z nowoorleańskim funkiem, soulem i bluesem w stylu Mississippi Hill Country – American Blues Scene.

W obliczu pandemicznych ograniczeń, członkowie Deltaphonic opuścili Stany Zjednoczone i założyli swą drugą bazę na wybrzeżu Ekwadoru, gdzie teraz spędzają część roku nagrywając i produkując festiwal muzyczny w… dżungli. Najnowsze wydawnictwo zespołu, „Maracuyero”, ukazało się 9 grudnia 2022 roku. Obecnie zespół mocno koncertuje na całym Świecie. Jeden z koncertów miał miejsce wczoraj w Nakle nad Notecią, ku zadowoleniu melomanów.

 

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski