Zimowe spotkania w nakielskiej bibliotece

Zimowe zajęcia w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 dobiegły końca. Wspólnie spędzony czas z rówieśnikami, przy wesołej zabawie z książką i nie tylko, przyniósł wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Była to też dla uczestników zajęć doskonała okazja do tego, aby się lepiej poznać, nawiązać nowe przyjaźnie. Tradycyjnie, jak co roku, zajęcia rozpoczynaliśmy „Czytaniem na śniadanie”. Dzieci uczestniczyły między innymi w zajęciach literackich, plastycznych i innych formach czytelniczych, które były dla nich przygotowane.

„Gimnastyka Mistrza Języka”przyniosła wiele śmiechu i radości, ponieważ uczestnicy musieli poradzić sobie z „łamańcami literackimi”, trudnymi do wypowiedzi cytatami, ale wszyscy doskonale sprostali temu zadaniu. „Turniej gier planszowych” oraz „Turniej warcab” również wzbudził wiele emocji wśród uczestników, ale po wielu zmaganiach udało nam się wyłonić „Mistrza Warcab”, którym okazał się Olaf Sobecki. Zajęcia pt. „Spotkania z jeżem”, czyli zabawa w teatr, gdzie dzieci wykonywały kukiełki do krótkich przedstawień, które same wyreżyserowały, były również okazją do tego, aby mogły wykazać się pomysłowością i wyobraźnią. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia pt.”Ale dym! Ale dym! Czym oddychać mamy, czym?”. Dzieci dowiedziały się co to jest SMOG i jakie niesie ze sobą zagrożenia.

W „ Zimowych spotkaniach w bibliotece” uczestniczyły w tym roku dzieci z przedszkola „Wesoła Piątka”. 5 i 6-latki poznały „Legendy Krajny Nakielskiej”, których autorką jest Pani Anna Sergott. Dowiedziały się również wielu ciekawostek o ich rodzinnym mieście Nakle nad Notecią. Dodatkową niespodzianką na tegorocznych zajęciach był nasz gość, pani Joanna Wronka-Krzemińska z Radia Nakło, która zapoznała uczestników zajęć z warsztatem dziennikarskim. Opowiedziała o swoim zawodzie, o jego początkach i odpowiadała na wszystkie pytania przygotowane przez dzieci. Największą jednak atrakcją dla nich było to, że mogły przeprowadzić wywiady wśród uczestników zajęć, które potem były emitowane na antenie naszego radia. Na pamiątkę oraz zakończenie naszych „Zimowych spotkań w bibliotece” wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci przyborów szkolnych oraz słodyczy.

Prace plastyczne wykonane przez dzieci oglądać będzie można w oknach wystawowych Wypożyczalni książek dla dorosłych przy ul. Dąbrowskiego. Serdecznie zapraszamy!

Iwona Pięta – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią