3 edycja Festiwalu Muzyka nad Notecią nadciąga!

Festiwal Muzyka nad Notecią powraca już po raz 3! Największe muzyczne wydarzenie w Nakle nad Notecią już 2 września 2023 roku. Przygotujcie się na 6 koncertów, 6 artystów i ponad 6 godzin muzyki. 2 września, teren przy ul. Noteckiej 4. Wstęp na teren FMNN jest darmowy.

Festiwalowe święto muzyki rozpoczną lokalni artyści. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się Kamil Kmieć, który na moment wyrwie Was z zabieganego trybu życia, serwując wyjątkowe muzyczne odprężenie. Następnie głos zabierze duet MoreLess. Nakielanka Aleksandra Bednarek i Joanna Sufleta to kochające soul soprany, które na co dzień występują w chórze Wroclaw Gospel Choir. Godzinna rozgrzewka z naszymi lokalsami poprzedzi występy tegorocznych headlinerów FMNN, a będą nimi:

MARIKA – Marta Kosakowska to charyzmatyczna artystka, która jako pierwsza wokalistka w Polsce wykonywała styl reggae-dancehall na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się tym stylem do mainstreamu, wydając singiel „Moje serce”. „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu” wydała do tej pory 5 własnych długogrających albumów. Nominowana do Fryderyków i Superjedynki. Występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Openerze i wielu innych, w tym także poza granicami kraju: Colours of Ostrava, Expo w Szanghaju i Mediolanie oraz koncertowała w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji. Teraz będzie miała okazję zaprezentować się przed publicznością Festiwalu Muzyka nad Notecią!

DWA SŁAWY – Astek i Rado Radosny w 2006 roku postanowili oficjalnie połączyć siły, aby stworzyć coś, czego w polskim rapie jeszcze nie było, czyli duet raperów z odrobiną funku i groove’u, który na scenie charakteryzuje niewymuszony luz, świetny kontakt z publiką i szczypta scenicznego humoru, przez niektórych nazywany wręcz hip-hopowym stand-up’em. Tego lata, pośród scen takich festiwali jak Opener, Rap Stacja Festiwal, czy Polish Hip-Hop Festival, jest też nasza scena FMNN.

SMOLASTY – Norbert Smoliński, polski piosenkarz, producent muzyczny i raper tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Na scenie muzycznej działa czynnie od 2015 roku. Artysta nie stroni od hitowych singli, które co chwilę stają się internetowymi viralami. Ostatnią płytą Smolastego jest „AlmostGoat”, który pokrył się potrójną platyną. „Duże oczy”, „Pijemy za lepszy czas”, „Herbata z imbirem”, czy ostatni hit „Papito” to utwory, które zna każdy i z pewnością będzie je śpiewał w trakcie FMNN.

P.A.F.F. – Paweł Kasperski to jedna z najbardziej cenionych postaci wśród polskich producentów muzycznych, znany ze swojego różnorodnego repertuaru, który obejmuje takie gatunki jak trap, house, ambient, trance i hip-hop. W swoim muzycznym CV ma współpracę z takimi osobistościami jak Major Lazer, SalvatoreGanacci i Emma Hewitt, a jego umiejętności w zakresie tworzenia remiksów docenili: Jada PinkettSmith, Dimitri Vegas &Like Mike, DVBBS, Hucci, Dash Berlin, Scooter& Wiz Khalifa. Był pierwszym polskim producentem, który pojawił się w radiowym programie BBC Radio 1 „Diplo&Friends”, gdzie Diplo określił go mianem „jednego z jego ulubionych młodych producentów”. To właśnie on zaserwuje nam DJ set na zakończenie FMNN!

Więcej o naszych artystach, a także wszelkie szczegóły dotyczące samego festiwalu znajdziecie na www.fmnn.pl. Warto dołączyć do dedykowanego wydarzenia na Facebook’u, by być na bieżąco m.in. z informacjami logistycznymi już w samym dniu Festiwalu! Zaproś bliskich i znajomych, byśmy wspólnie mogli zakończyć tegoroczne wakacje w muzycznych rytmach!

6 godzin to sporo, więc o Wasze siły i gaszenie pragnienia zadba Strefa Foodtruck’ów. Więcej informacji odnośnie konkretnej oferty gastronomicznej pojawi się bliżej wydarzenia, oczywiście na facebook’owym wydarzeniu – kolejny argument, by dołączyć!

Festiwal Muzyka nad Notecią odbędzie się 2 września na terenie przy ul. Noteckiej 4 w Nakle nad Notecią. Startujemy o godz. 17:30. Pierwsze 250 osób, które przybędą pod scenę zgarną opaskę festiwalową. Pamiętajcie, że na teren strefy muzycznej nie wnosimy alkoholu i opakowań szklanych. Na FMNN obowiązuje regulamin imprezy masowej.

Organizatorem wydarzenia jest Nakielski Ośrodek Kultury i Gmina Nakło nad Notecią.

#FMNN
#MUZYKAnadNotecia
#NAKLOVE

Szymon Niemczewski