Aktorzy z The English Drama Club w Londynie

Od dnia 10 września 2019 roku uczniowie spełniający się aktorsko w szkolnym kole teatralnym The English Drama Club nakielskiego Staszica podbijają Londyn. I chociaż pęcherze są bezlitosne, grupa nie ustaje w zwiedzaniu.

Pierwszy dzień wspaniałej przygody w Londynie był bardzo ciekawy. Zobaczyli między innymi Tower Bridge, który jest najbardziej rozpoznawalnym mostem w Londynie, Tower of London, czyli przepiękny zamek, w którym przechowywane są aktualnie klejnoty królewskie. Widzieli The London Eye, pod którym stojąc i patrząc w górę, nogi aż się uginały z powodu przerażającego rozmiaru konstrukcji. Niestety Pałac Westminster był w trakcie remontu, więc nie mogli podziwiać piękna całości ogromnego budynku. Big Bena, można prawie nie poznać, bo jest cały otoczony wielkim rusztowaniem! Za to wykonali wspólne zdjęcie z „Little Benem”, czyli dużo mniejszym bratem Big Ben’a.
Stali również przed pałacem Buckingham licząc na to, że może ujrzą gdzieś w oknie machającą do nich królową Elżbietę. Chodząc po mieście poruszali się pięknymi, typowo brytyjskimi uliczkami, które urzekły swoim urokiem. Podsumowując pierwszy dzień, to zrobili dosyć duży tour po mieście i jak się okazało, przeszli ponad 18 km na piechotę!

Drugi dzień w Londynie zleciał bardzo szybko. Odwiedzili masę wspaniałych miejsc: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Soho, China Town, metro, Oxford Street, primarki, Baker Street, Sklep Beatelsów, pizzerie, masę uliczek, masę budek z pamiątkami, dom Sherlocka Holmesa, świat klocków Lego, Abbey Road…. Ach, dużo by wymieniać, jeszcze więcej opisywać… Co przeżyliśmy, to ich.

Uczestnicy wyjazdu