ALS. Nakielanie wrócili do gry w amatorskiej lidze siatkówki w Bydgoszczy

W tym sezonie seniorzy NTS-u powrócili do rywalizacji w Allsix by Decathlon Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy. Nakielanie rozegrali już 3 mecze – z Drużyną „A”, AMRO Szubin i Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz. Wszystkie wygrali, choć dwa zakończyły się tie-breakiem.

W tych amatorskich rozgrywkach występuje 16 zespołów z całego województwa. Podział na grupy wygląda następująco:

• NTS Trójka Nakło
  • Pałucka Drukarnia Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wlkp.
  • Tadbud/Iskra/Team Kosiak Bydgoszcz

Skład NTS-u na sezon 2019/2020:  Łukasz Blamowski, Dawid Chmara, Adrian Giers, Mateusz Kiersznicki, Jakub Kiersznicki, Wojciech Kozłowski, Antoni Kwasigroch, Jan Kwasigroch, Stanisław Kwasigroch, Jakub Majewski, Andrzej Manowski, Tomasz Marach, Tomasz Marciniak, Michał Nowak, Mateusz Rogaliński, Robert Ruciński, Maciej Świtalski, Maciej Tomczyński, Mateusz Wałoszyński, Waldemar Wnuk, Kacper Zieliński.

*********************************************

Krótki opis spotkań, które już się odbyły.

1. kolejka.

We wtorek 8 października w Bydgoszczy odbyła się pierwsza kolejka Autonomicznej Ligi Siatkówki, w której udział biorą seniorzy NTS Trójka Nakło. Rywalem była Drużyna A. Nakielanie gładko pokonali bydgoszczan w trzech setach. Przeciwnicy nie postawili się w żadnym z nich, a NTS zaczął sezon od zainkasowania trzech punktów za zwycięstwo.

2. kolejka.

Tydzień później na własnym terenie podejmowali AMRO Team Szubin. Przez pierwsze dwa sety nakielanie kontrowali wydarzenia na boisku pewnie wychodząc na prowadzenie 2:0. W trzecim secie szubinianie zaczęli grać lepszą siatkówkę i wyszli na kilkopunktowe prowadzenie, jednak nakielanie po chwili niemocy odrobili straty i doprowadzili do remisu po 18. Końcówka należała do graczy z Szubina i było już tylko 2:1 dla NTS-u. Czwarta odsłona to słaba gra nakielskich seniorów, jakby czekali już na tie-breaka. Tak też się stało- AMRO Team wygrał czwartego set i o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć piąty set. W nim NTS wyszedł na prowadzenie już na samym początku i spokojnie dowiózł tę przewagę do końca meczu zwyciężając 15:10.

3. kolejka.

24 października w Bydgoszczy odbył się mecz trzeciej kolejki Autonomicznej Ligi Siatkówki. NTS Trójka Nakło zmierzył się z z Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz. Po emocjonującym i długim spotkaniu to nakielanie wyszli z tego meczu zwycięsko, pokonując bydgoszczan 3:2. Pierwszy set w wykonaniu NTS-u to słaba gra w przyjęciu i niska skuteczność w ataku. Bydgoszczanie zaczęli lepiej, podbijali więcej piłek, skuteczniej atakowali. W porę jednak NTS dogonił rywali. Końcówka należała do Austenitu i to oni prowadzili 1:0 w setach. Druga partia padła łupem seniorów z Nakła (25:21). Trzecia odsłona to gra punkt za punkt. Pod koniec seta wydawało się, że to NTS przejął kontrolę nad spotkaniem, jednak nie wykorzystali trzech piłek setowych (24:21), a przeciwnicy zdobyli pięć oczek z rzędu i byli bliżej wygrania całego meczu. W czwartej partii NTS wyraźnie zdominował rywali blokiem i obroną, a rywale wydawali się jakby zmęczeni trudami spotkania. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Ponownie była to bardzo wyrównana partia. Przy stanie 13:13 to rywale zdobyli kolejny punkt i mieli potem piłkę meczową w górze. Po kontrowersyjnej decyzji sędziego NTS doprowadził do remisu po 14. Kolejną akcję wygrał NTS, a efektownym blokiem mecz zakończył Maciej Świtalski.

NTS Trójka Nakło – Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:21, 24:26, 25:17, 16:14)

NTS wystąpił w składzie: Maciej Tomczyński (kpt.), Andrzej Manowski, Jan Kwasigroch, Jakub Kiersznicki, Maciej Świtalski, Antoni Kwasigroch oraz Mateusz Kiersznicki (libero), Robert Ruciński.

Następny mecz NTS Trójka rozegra na własnym terenie (sala ZSP 3 w Nakle nad Notecią) we wtorek 29 października o godzinie 20:30 z zespołem Pałucka Drukarnia Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wlkp. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich sympatyków siatkówki!

materiał: Antonik Kwasigroch/ MN