Bardzo udana jesień młodych piłkarzy LUKS Feniks Mrocza

W ostatni weekend  listopada br. młodzicy klubu Feniks Mrocza zakończyli rywalizację w grupie III KPZPN. Zakończenie rundy było bardzo udane, gdyż po ostatnich wygranych meczach, młodzi piłkarze zdobyli wicemistrzostwo grupy.

Wart podkreślenia jest fakt, że jako jedyny zespół  ligi Feniks zwyciężył z mistrzami ligi – piłkarzami  Gromu Więcbork. Drużyna z Mroczy w czasie rozgrywek zwyciężyła 10 krotnie i poniosła 4 porażki, co w całej rundzie pozwoliło na zdobycie 30 punktów i ustanowienie stosunku bramek  42:18.

Początek  rundy jesiennej nie wskazywał  na tak pozytywne zakończenie. Chłopcy bardzo ciężko wchodzili w powakacyjny rytm szkolno- treningowy i przegrali 2 pierwsze mecze (z zespołami Sępólna i Potulic). Po trudnym początku rozgrywek, przełomowym okazał się zwycięski mecz wyjazdowy w Więcborku (3-0), po którym młodzi piłkarze uwierzyli w swoje możliwości. Miało to również bezpośredni wpływ na frekwencję oraz zaangażowanie na treningach.

W tym sezonie na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Każdy z piłkarzy miewał swoje lepsze i gorsze chwile, ale zawsze ambitnie walczył o końcowy rezultat i za to należą się brawa.

Skład drużyny: Franek Gondek, Paweł Gondek, Jakub Chołys, Jakub Hamowski, Sebastian Moczadło, Szymon Piątkowski, Adrian  Durau, Miłosz Dziamecki, Cyprian Frankowski, Jakub Pacholski, Kacper Deja, Bartosz Pyszka, Oskar Jasiorowski, Mikołaj Bąk, Dominik Wyrzykowski oraz kapitan zespołu Kasjan Wiese.

Podkreślić należy duże zaangażowanie rodziców, sponsorów klubu oraz pani Marii Grochowskiej, która czuwa nad zdrowiem piłkarzy. Drużyna piłkarzy jak i cała działalność klubu LUKS FENIKS Mrocza dofinansowana jest między innymi ze środków Urzędu Miasta i Gminy Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2019 roku.

Trenerem zespołu jest Marcin Klebs

  1. Grom Więcbork        37           54: 8
2.
2 Feniks Mrocza 30 42:18
3 Krajna Sępólno 29 51:20
4 Dąb Potulice 19 39:42
5 Unia Solec Kujawski 16 17:21
6 LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska 14 25:47
7 Victoria Koronowo 14 30:41
8 Mezar Nakło 1 15:73

Marcin Klebs