Bez prawa jazdy i pod wpływem amfetaminy prowadził volkswagena

Policjanci z mroteckiego komisariatu po ustaleniach zatrzymali 38-latka, który wyruszył w trasę bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków. Jeszcze dziś mieszkaniec Mroczy usłyszy zarzuty, a decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Podczas wczorajszej (17.01.21) służby na terenie Mroczy mundurowi z tamtejszego komisariatu ustalili, że przez miasto przemieszcza się volkswagen passat, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem środków odurzających.
Długo nie trwało, jak auto zostało skontrolowane. Prowadzący volkswagena 38-latek był zdenerwowany, a kiedy mundurowi poprosili go o okazanie blankietu prawa jazdy oświadczył, że go zapomniał. Szybko okazało się, że kierowca kłamie, gdyż z informacji zawartych w policyjnej bazie wynikało, że w ogóle nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Mundurowi sprawdzili 38-latka testerem na narkotyki, który potwierdził ich wcześniejsze ustalenia i wykazał w organizmie kierowcy amfetaminę.
Mieszkaniec Mroczy dochodził do siebie w policyjny areszcie. Jeszcze dziś (18.01.21) kryminalni przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. 38-latek zostanie też ukarany za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.
Ostateczne decyzje w sprawie zatrzymanego podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne