Bezpieczny powrót do szkoły z nakielską policją

Rok szkolny rozpoczął się na dobre i dzieci wróciły do szkolnych ławek. Do szkół wrócili też nakielscy policjanci, którzy rozpoczęli cykl zajęć profilaktycznych dla najmłodszych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie dzieci.

Z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego działalność profilaktyczną w placówkach oświatowych działających na terenie powiatu nakielskiego rozpoczęli mundurowi z komendy w Nakle i podległych komisariatów. Jak co roku funkcjonariusze spotykać się będą z uczniami podczas pogadanek i rozmawiać będą z nimi na temat bezpieczeństwa.

Jedno z tego typu spotkań, nakielski dzielnicowy wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką przeprowadzili wczoraj (10.9.19) w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle. Zajęcia zorganizowano dla uczniów klas I, a ich tematyka związana była z bezpieczeństwem w drodze do szkoły. Nie zabrakło też informacji na temat zasad zachowania się w kontakcie z osobami obcymi. „Pierwszaki” prócz wiedzy wzbogaciły się także w odblaski, których fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią