BUSHI-DO CUP 2019 w Bydgoszczy

146

W dniu 7 grudnia 2019 r. najmłodsi zawodnicy Klubu „YAMABUSHI” wzięli udział w jednym z ostatnich turniejów w kończącym się roku kalendarzowym. W zawodach pn. „BUSHI-DO CUP”, które odbyły się w Bydgoszczy udział wzięło 316 zawodników reprezentujących 21 Kluby Karate z terenu Polski. Młodzi zawodnicy Klubu spisali się rewelacyjnie, zdobywając 40 medali (14 złotych, 11 srebrnych i 15 brązowych) zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Najlepszymi zawodnikami turnieju (zdobywając po 4 złote i po 1 brązowym medalu) ex aequo zostali Aleksander Hek i Maciej Wegner- obaj z Klubu YAMABUSHI (Sekcja Nakło nad Notecią). Wyniki zawodników Klubu „YAMABUSHI” to:

Złoto:
1. Iga Daszkiewicz, Agata Grzybek, Nadia Sadowska – kata drużynowe dziewcząt 10-11 lat;
2. Antonina Hennig – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (białe pasy);
3. Antonina Hennig – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy);
4. Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy);
5. Maciej Wegner – kata indywidualne chłopców 9 lat i młodsi (żółte pasy);
6. Iga Daszkiewcz – kata indywidualne dziewcząt 10 lat i starsze (żółte pasy);
7. Jakub Sowa – kihon chłopców 8-9 lat (białe pasy);
8. Aleksander Hek, Maciej Wegner, Hubert Grzybek – kumite drużynowe chłopców 10-11 lat;
9. Maciej Wegner, Aleksander Hek, Błażej Michałek – kumite drużynowe chłopców 8-9 lat;
10. Aleksander Hek – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (-35 kg);
11. Aleksander Hek – kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (+30 kg);
12. Maciej Wegner – kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (-30 kg);
13. Malwina Lampkowska – kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (-50 kg);
14. Aniela Dzedzej – kumite indywidualne kadetek (-54 kg).

Srebro:
1. Kamil Woźniak – kata indywidualne chłopców 12 lat i starsi (białe i żółte pasy);
2. Błażej Michałek – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy);
3. Mikołaj Burek – kata indywidualne chłopców 9 lat i młodsi;
4. Szymon Koryl – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy);
5. Roksana Jaszak – kata indywidualne dziewcząt 10 lat i starsze (żółte pasy);
6. Kamil Woźniak – kihon chłopców 12-15 lat (białe pasy);
7. Wiktor Kortas – kihon chłopców 7 lat i młodsi (białe pasy);
8. Wiktoria Trębacz – kihon dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
9. Malwina Lampkowska, Aniela Dzedzej, Agata Grzybek, Emilia Chaberska – kumite drużynowe dziewcząt 12-13 lat;
10. Hubert Grzybek – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+35 kg);
11. Anna Malik – kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat (+35 kg);

Brąz:
1. Nadia Sadowska – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (białe pasy);
2. Lena Sercow – kata indywidualne dziewcząt 7 lat i młodsze (białe pasy);
3. Wiktoria Trębacz – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy);
4. Iga Daszkiewcz – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat;
5. Błażej Michałek – kata indywidualne chłopców 9 lat i młodsi (żółte pasy);
6. Aleksander Hek – kata indywidualne chłopców 9 lat i młodsi (żółte pasy);
7. Bruno Bartknecht – kihon chłopców 10-11 lat (białe pasy);
8. Andrzej Wolnik – kihon chłopców 10-11 lat (białe pasy);
9. Victoria Lewandowska – kihon dziewcząt 10-11 lat (białe pasy);
10. Michalina Żurkowska – kihon dziewcząt 7 lat i młodsze (białe pasy);
11. Lena Sercow – kihon dziewcząt 7 lat i młodsze (białe pasy);
12. Antonina Hennig – kihon dziewcząt 8-9 lat (białe pasy);
13. Maciej Wegner – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (-35 kg);
14. Agata Grzybek – kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat (+35 kg);
15. Iga Daszkiewicz – kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat (-35 kg);

Wielkie gratulacje wszystkim zawodnikom.

Podziękowania dla naszych sponsorów: Panu Jackowi Rutkowskiemu Prezesowi Zarządu firmy MAT-BUD, Panu Krzysztofowi Reniewskiemu – Prezesowi Zarządu firmy BUDREN, Panu Tomaszowi Mazur oraz firmie MONDI ze Świecia.

Trener Andrzej Jankowski