Czwarta kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki – wyniki

W ostatni weekend listopada odbyła się czwarta kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Mecze były nadzwyczaj zacięte, bowiem aż trzy zakończyły się dopiero po tie-breaku.

VolleyBall Team Mrocza – Spmedia.pl 1:2 (22:25, 25:21, 7:15)

W porannym pojedynku obie ekipy zdobywały punkty seriami, co nie świadczy zbyt dobrze o poziomie tego spotkania. Najpierw Spmedia.pl wyszło dzięki zagrywkom Mateusza Kiersznickiego na prowadzenie 11:2, a chwilę później po blokach Pawła Smolarza na tablicy widniało 17:14 dla Mroczy. Team nie potrafił jednak utrzymać przewagi do końca i poległ do 22. Drugi set wyglądał podobnie – z początku 13:5 dla Spmedia.pl, a parę minut potem po dobrym fragmencie Miłosza Sierackiego 20:18 dla rywali. Tym razem mroczanie byli bardziej konsekwentni w końcówce i doprowadzili do tie- breaka. Ten był już jednostronny, pełna kontrola faworytów, 15:7 i tym samym Spmedia.pl wskakują na fotel lidera rozgrywek. Najskuteczniejszy na parkiecie był Kiersznicki, zdobywca 18 oczek.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – VolleyBall Team Mrocza 2:1 (20:25, 25:22, 15:12)

Kolibry do tej pory nie zanotowały żadnego zwycięstwa, ale w starciu z Mroczą się przełamali. Co prawda w pierwszej partii ulegli rywalom, gubiąc się całkowicie w końcówce, zdobywając od stanu 19:18 ledwie jeden punkt, ale w kolejnej szybko się odbudowali. Na nic zdała się dobra dyspozycja Mateusza Musiała, bowiem w szeregach Nieszawki świetnie spisywał się Jan Michałowski, który skutecznie kończył ataki zarówno z pierwszej, jak i drugiej linii. Aby poznać zwycięzcę, konieczny był więc tie- break. W nim nadal wyróżniał się Michałowski, którego rywale nie umieli powstrzymać. W głównej mierze to dzięki niemu młodzież zanotowała pierwszą wygraną w lidze, a mroczanie znów musieli obejść się smakiem, chociaż wywalczyli cenny punkt do tabeli.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – Pol-Ast Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:17)

Podbudowani zwycięstwem z VolleyBall Teamem juniorzy z automatu stali się faworytem swego drugiego pojednyku. Pol-Ast nie zamierzał składać jednak broni, a warto odnotować, że pierwsze sześć punktów było dziełem jednego zawodnika – Pawła Gomulaka. Kłopoty bydgoszczan zaczynały się, kiedy przechodził on do drugiej linii. Te ustawienia skrupulatnie wykorzystywali młodzi gracze, budując wówczas przewagę. O ile w pierwszej odsłonie gra fragmentami była bardzo wyrównana, to w drugiej przewaga Kolibrów nie podlegała dyskusji. Z graczy Pol- Ast zeszło powietrze i oddali ją praktycznie bez walki. Jako ciekawostkę można wskazać, że SKS w obydwu spotkaniach- a więc w pięciu setach – zepsuli ledwie pięć serwisów, co w znacznym stopniu przyczyniło się do ich zwycięstw.

MiSSM Trzecia Fala – Strefa Łochowo 1:2 (24:26, 25:21, 13:15)

Hit kolejki nie rozczarował. Obfitował w wiele długich wymian, efektownych obron i spektakularnych bloków. W żadnym momencie starcia nie można było przewidzieć, czyim łupem padnie kolejna piłka. Trzecia Fala zagrała o niebo lepiej niż w zeszłym tygodniu, a Strefa znów potwierdziła, że jest nie tylko efektownie grającym zespołem, ale i potrafi wspiąć się na wyżyny umiejętności w kluczowych momentach. Tak było w pierwszym secie, kiedy to wygrywała już 22:17, nagle za sprawą bloków Arkadiusza Kaluski zrobiło się po 22, ale końcówkę lepiej rozegrali przyjezdni, wykorzystują błędy przeciwników. Drugą odsłonę kontrolowali gracze Trzeciej Fali, nie pozwalając przeciwnikom ani przez moment wyjść na prowadzenie wyższe niż dwupunktowe. Zachowali koncentrację w kluczowych momentach i doprowadzili do trzeciego seta. W nim dzięki świetnym blokom Mateusza Krupińskiego (aż siedem w całym meczu) Łochowo wygrywało 7:4. Później sytuacja się odwróciła – Fala przejęła inicjatywę – 13:10. Nie umiała jednak ugrać tych dwóch oczek, a pierwszego meczbola, po długiej i widowiskowej akcji, wykorzystała Strefa. Takie pojedynki są solą naszych rozgrywek i wypada życzyć takowych jak najwięcej. Najwięcej punktów zdobyli Krupiński – 18 oraz Jakub Majewski – 14.

Protokoły meczowe dostępne są w załączonych plikach poniżej (pod fotorelacją).