Dzielnicowa spotkała się z uczniami w szkole w Palmierowie

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu mł. asp. Milena Prajs odwiedziła wczoraj uczniów w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uregulowań prawnych dotyczących nieletnich.

Od początku roku szkolnego policjanci powiatu nakielskiego prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami w różnych szkołach. Jedno z nich przeprowadziła wczoraj (23.09.20) w Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa mł. asp. Milena Prajs. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas 0 – III, rozmawiali z mundurową na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjantka przypominała najważniejsze przepisy i zasady ruchu drogowego oraz zwracała uwagę, w jakiś sposób po trasach winni przemieszczać się piesi. Przypominała też, że pas drogowy nie jest miejscem do zabaw. Mowa była również o elementach odblaskowych i bardzo dużej roli, jaką spełniają one dla bezpieczeństwa pieszych. Dzielnicowa przekazała najmłodszym świecące zawieszki po to, by idąc do szkoły były bardziej widoczne.

Uczniowie klas IV – VIII usłyszeli wiele informacji na temat uregulowań prawnych zawartych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i czyn karalny oraz jak przepisy regulują odpowiedzialność nieletnich za łamanie prawa.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią