Elsterwerda (Niemcy): Stacja ładowania samochodów elektrycznych funkcjonuje od grudnia ub. roku

Grupa enviaM rozbudowuje publiczną infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych i współpracuje z partnerami miejskimi w Niemczech. Stacja ładowania w Elsterwerda (miasto partnerskie Nakła nad Notecią) działa od grudnia 2019 roku. Wcześniej takie już funkcjonowały na terenie powiatu Elbe-Elster w Bad Liebenwerda, Falkenberg/Elster, Herzberg i Sonnewalde.

 „Razem dążymy do rozbudowy infrastruktury ładowania, tworząc podstawę dla zwycięstwa elektromobilności. Wyboru lokalizacji dokonano w ścisłej koordynacji z gminą. Cieszymy się, że udostępnia miejsca parkingowe ”– mówi dr hab. Andreas Auerbach, członek zarządu enviaM ds. Sprzedaży. Dwa pojazdy elektryczne mogą być ładowane równolegle w publicznej standardowej stacji ładowania dostępnej na rynku.

Rejestracja jest możliwa dzięki kartom doładowującym różnych dostawców sieci roamingowej innogy. Obejmuje to już ponad 2500 stacji ładowania w całym kraju. Z filaru mogą również korzystać klienci dostawców sieci Hubject. Cena za proces doładowania zależy od uzgodnień umownych między klientem a odpowiednim dostawcą karty. Ponadto ładowanie jest możliwe bez umowy za pomocą karty kredytowej lub PayPal.

Dostawca usług energetycznych obsługuje obecnie ponad 170 stacji ładowania we własnych i publicznych lokalizacjach. Gminy oferują program testów samochodów elektrycznych. Ponadto grupa enviaM jest zaangażowana w projekty badawcze mające na celu poprawę codziennej użyteczności.

Miasto Elsterwerda