I Zawody Sportowo-Obronne Klas Mundurowych z sukcesem kadetów z Szubina

I Zawody Sportowo-Obronne Klas Mundurowych za nami. Zespół Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie reprezentowali kadeci – Łukowski Kamil IV TL, Damian Kuźba IV TL,  Julia Różańska III OPW oraz Małgorzata Wełnicka III OPW. Zawody sportowo-obronne odbyły się w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. Drużyny rywalizowały o puchar tutejszej dyrektor szkoły.
Zmagania uczniów były też okazją do uczczenia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Kadeci uczestniczący w zawodach  stanęli więc przed dużym wyzwaniem, trzeba było wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, ale też dużą  precyzją czy opanowaniem broni.
Zawody rozegrano w 4 konkurencjach:
– strzelanie z pistoletu;
– strzelanie z karabinka;
– strzelanie z karabinka pneumatycznego;
– pokonywanie toru sprawności fizycznej;
W wyniku klasyfikacji łącznej nasi kadeci okazali się najlepsi, w klasyfikacji generalnej uzyskali 1356 pkt. Na drugim stopniu podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im K. Wielkiego z Kruszwicy z wynikiem 1280 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowała się druga  drużyna Liceum K. Wielkiego uzyskując 1255 pkt. Kolejne miejsca zajęli:
IV miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno- Logistycznych z Inowrocławia – 1117 pkt.,
V miejsce – Zespół Szkół Chemiczno- Elektronicznych z Inowrocławia Drużyna A – 1081;
VI miejsce –  Zespół Szkół Chemiczno- Elektronicznych z Inowrocławia Drużyna B – 1041;
W klasyfikacji indywidualnej  kadet Łukowski Kamil z Szubina uzyskując 361 pkt. i tym samym zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie, wzorową organizację, smaczny poczęstunek i świetną atmosferę. Do zobaczenia za rok.