III Bałtycki Turniej Szachowy z udziałem szachisty z Mroczy

20 lipca 2023 roku Jan Rosiński zagrał w III Bałtyckim Turnieju Szachowym z okazji Międzynarodowego Dnia Szachów, który został rozegrany na stadionie Lechii w Gdańsku. Do zawodów przystąpiło 126 szachistów z 4 krajów: z Polski, Danii, Niemiec i Ukrainy. Mistrzostwa były udane dla Jana Rosińskiego. Mroczanin zajął 45. miejsce na 126 zawodników i wywalczył 5 punktów (5 wygranych i 4 przegrane). Ponadto zawodnikowi Feniksa udało się podwyższyć międzynarodowy ranking FIDE na szachy szybkie o 22 punkty. Najlepszym skalpem Jana Rosińskiego na tym turnieju była wygrana z Olafem Sołoduchem (I kategoria szachowa, ranking FIDE 1647). Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Zagranie turnieju szachowego na stadionie piłkarskim było bardzo ciekawym przeżyciem.

Autor: Jan Rosiński