III Turniej Szachowy o puchar Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy

W sobotę 14 października 2023 roku odbył się – III Turniej Szachowy o puchar Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Kierownikiem zawodów oraz sędzią był Mirosław Kozielski. Na zawody do Mroczy przyjechało 68 zawodnicy z takich miast jak: Nakło, Szubin, Bydgoszcz, Sępólno Krajeński, a także Złotów, Poznań, Koronowo, Gniezno, Człuchów, Wągrowiec, Tuchola.
Turniej uroczyście otworzyli: Dyrektor MGOKiR – Pan Marian Wiśniewski , Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza- Pan Jarosław Okonek oraz Prezes LUKS FENIKS Mrocza – Marcin Klebs.
Turniej rozegrany został w trzech grupach rankingowych: Open A (Turniej zgłoszony do rankingu FIDE), Open B (Turniej amatorski, zgłoszony do rankingu FIDE) i Open C (z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej). W grupach A i B grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie, a w grupie C tempem 30 minut na zawodnika.
W turnieju A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Miłosz Murawski (KSz „Gambit” Świecie), II miejsce Eduard Bibik (Kszach „Jedynka” Złotów), III miejsce Przemysław Szmidt (KS Royal Chess Bydgoszcz).

W turnieju B na podium stanęli: I miejsce Piotr Bugaj ( KS Royal Chess Bydgoszcz), II miejsce Michał Hoffmann (MLKS „Tucholanka” Tuchola), III miejsce Remigiusz Skrzypiński (LULS Feniks Mrocza).

W turnieju C na podium stanęli: I miejsce Piotr Maćkowiak (BKS „Chemik” Bydgoszcz), II miejsce Maksymilian Czajka (MLKS „Krajna” Sępólno), III miejsce Michał Heftowicz (Nakło nad Notecią).

Najlepszym szachistą, reprezentującym Gminę Mrocza, została Waldemar Maliński. Najlepszym juniorem z Gminy Mrocza został Damian Bloch a najlepszą juniorką z Gminy Mrocza – Zosia Kozielska.
Najmłodszy zawodnik turnieju – Igor Graczykowski – lat 4.5.

Uroczystego zamknięcia zawodów dokonali: Dyrektor MGOKiR – Pan Marian Wiśniewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Pan Łukasz Piotrowski.

Materiał: Mirosław Kozielski