IKEA wycofuje z rynku ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W ze względu na ryzyko oparzeń i porażenia prądem

IKEA apeluje do wszystkich klientów, którzy nabyli ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym o numerze artykułu 50461193, aby przestali jej używać i skontaktowali się z IKEA w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Bezpieczeństwo jest dla IKEA najwyższym priorytetem, dlatego też wycofujemy z rynku ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym ze względu na ryzyko oparzeń i porażenia prądem powstające w wyniku zużycia kabla zasilania.

IKEA opracowuje swoje produkty zgodnie z rygorystycznym programem oceny ryzyka i testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż. Dowiedzieliśmy się jednak, że mimo to kabel zasilania ładowarki USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym może po dłuższym okresie użytkowania uleć uszkodzeniu lub przerwaniu w wyniku owijania go wokół ładowarki lub zginania. Uszkodzony kabel naraża użytkowników na oparzenia i porażenie prądem. Z tego powodu wycofujemy ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym z rynku.

Ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym można zidentyfikować po numerze modelu ICPSW5-40-1, który widnieje na etykiecie umieszczonej na spodzie ładowarki USB.

Ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać na stronie IKEA.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu22 275 00 00 .

IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

 

Kryspin Fic – Senior Account Executive