IX Otwarte Mistrzostwa Nakła w Steel Darcie za nami

W sobotę 15.04.2023r. odbyły się w Tavernie 9. Otwarte Mistrzostwa Nakła w Steel Darcie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Nasze miasto już od dawna jest stałym punktem na mapie turniejów darterskich. W Mistrzostwach udział wzięło 56 zawodników. Gościliśmy darterów z Nakła, Paterka, Występu, Olszewki, Bydgoszczy, Kowalewa Pomorskiego, Gdyni, Rogoźna, Więcborka, Raciążka, Trzcianki, Piły, Sępólna Krajeńskiego, Wągrowca i Gniezna.

Podczas turnieju rozlosowano liczne upominki ufundowane przez Miasto i Gminę Nakło nad Notecią.

Zwycięzcą turnieju został Leszek Hoffmann z Gniezna. Drugie miejsce zajął Bartosz Rutecki z Raciążka – zwycięzca Pucharu Polski rozgrywanego w marcu br. w Tavernie. Trzecie miejsce zajął młody, zaledwie 17 letni darter z Gdyni – Dominik Mosiołek. W Mistrzostwach brała udział także jedna darterka Agnieszka Pioruńska z Gdyni. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, których wręczenie było możliwe dzięki wsparciu Patronatu.

Na zakończenie turnieju Mistrz Nakła Leszek Hoffmann wylosował spośród uczestników osobę, która otrzymała tarczę sizalową ufundowaną przez Miasto i Gminę Nakło. Zawodnikiem tym był Damian Krzeszowiec z Gdyni. Etui do lotek również ufundowane przez Patronat zdobył Tadeusz Karolak z Gniezna.

Niezapomniana atmosfera, cudowna publiczność, wspaniałe wyniki, 13-ste lotki, wysokie skończenia legów cechowały tegoroczne Mistrzostwa.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią za objęcie patronatem 9. Otwartych Mistrzostw Nakła w Steel Darcie.