IX runda Ligi Kujawsko-Pomorskiej

Pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Związku Szachowego i I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się ostatnia IX runda Ligi Kujawsko – Pomorskiej (Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin) rozgrywanej na portalu Lichess. Regulamin zakładał walkę w dwóch grupach: Ekstralidze i I Lidze. Grano w czwartki w godzinach 18.00-20.00 z czasem 3 minuty + 2 sekundy na uczestnika. Turniej trwał od 25 marca do 14 maja 2020 roku. Relację live na Twitch.tv prowadzili: Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz) i Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza).

W IX rundzie drużyna I LO w Szubinie zajęła III miejsce z dorobkiem 100 punktów: Piotr Szybowicz – 32 punkty, Dariusz Wargulec – 29 punktów, Alan Jagodziński – 23 punkty, Olaf Jagodziński – 16 punktów. I miejsce wywalczyli szachiści PKS Wiatrak Bydgoszcz – 109 punktów, a na II miejscu uplasowali się zawodnicy Royal Chess Bydgoszcz – 100 punktów. Różnice pomiędzy zdobyczami punktowymi świadczą, iż walka o podium była zacięta. Łącznie szubinianie na podium stawali 4 razy: 30 marca – I miejsce w grupie eliminacyjnej, 9 kwietnia – I miejsce w I lidze, 30 kwietnia – II miejsce w I lidze i 14 maja – III miejsce w Ekstralidze.

W dziewięciu turniejach wystąpili następujący zawodnicy powiatu nakielskiego: 10 szachistów drużyny I LO Szubin – Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Konrad Hilscher, Hubert Zdralek, Mariusz Beczyński, Dariusz Wargulec, Adam Jagodziński, Adam Maciejewski, Jerzy Białas i Piotr Szybowicz, a także gracze z Nakła i Mroczy – Jarosław Wiśniewski, Hubert Gabryszewski, Jan Rosiński, Tomasz Radziejewski, Krzysztof Michalak i Krystian Janik.

Piotr Szybowicz