Jeszcze raz o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym w Wieszkach

Na szczęście bez poważnych skutków zdrowotnych dla uczestników zakończyła się kolizja, do jakiej doszło wczoraj w Wieszkach. 31-letni kierowca volkswagena po tym, jak stracił panowanie nad autem zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z oplem.  

Zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z busem policja otrzymała wczoraj (27.08.20) około godziny 17:00. Na miejscu pracowali policjanci z nakielskiego ruchu drogowego.

Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 31-letni kierowca volkswagena golfa nie dostosował prędkości do panującej aury i na łuku drogi stracił panowanie nad autem, po czym zjechał na przeciwny pas, gdzie uderzył w opla vivaro.

Mieszkaniec Kędzierzyna Koźla, który kierował volkswagenem może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, choć cała sytuacja mogła zakończyć się tragicznie.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę, poruszanie się po drogach zgodnie z przepisami i przede wszystkim z prędkością dostosowaną do ustanowionych na trasach ograniczeń ale też do warunków pogodowych. Pośpiech na trasie może mieć tragiczny finał!

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią