Kolejne obywatelskie ujęcie pijanego za kierownicą

Świadek widząc niebezpieczne manewry kierowcy renault natychmiast zareagował i ruszył za nim kcyńskimi ulicami. Kiedy auto zatrzymało się i stwierdził, że kierowca jest kompletnie pijany ujął go, a o sytuacji powiadomił policję. Jest to kolejny przykład zachowania, które zasługuje na słowa uznania.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (11.03.21) w Kcyni. Około 7.30 zgłaszający jechał ul. Szubińską, kiedy zauważył, jak jadący przeciwnym pasem renault wyprzedza inne auta na tzw.: „trzeciego”. Wiele się nie zastanawiając, zawrócił auto i ruszył za piratem drogowym. Kcyńskimi ulicami renault jechało „wężykiem”, a kiedy zatrzymało się na drodze wyjazdowej z miasta, zgłaszający i jego pasażerowie natychmiast podbiegli do kierowcy i widząc, że jest kompletnie pijany, ujęli go i powiadomili policję.
Skierowany na miejsce patrol sprawdził 61-latka alkomatem, który wykazał w jego organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Kcyni natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy też zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata pozbawienia wolności.
Decyzję w sprawie kierowcy podejmie sąd, a zachowanie zgłaszającego i jego obywatelska postawa zasługują na słowa uznania. Eliminując z ruchu kompletnie pijanego kierowcę być może zapobiegł tragedii.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne