Koncertem Olgi Szomańskiej i występem uczniów klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Więcborku zakończono obchody 100-lecia powrotu Więcbork do granic RP

Muzycznie zakończyły się obchody 100 – lecia powrotu Więcborka do granic Rzeczypospolitej Polskiej. Sapart przed koncertem gwiazdy był nie lada gratką zwłaszcza dla rodziców występujących na scenie dzieci. Bardzo przejęte i zaangażowane maluchy perfekcyjnie wykonały patriotyczne utwory. Nie zawiodła także publiczność, która nie szczędziła młodym artystom oklasków.

Olga Szomańska, już po raz drugi gościła w Więcborku. Tym razem przy akompaniamencie pianina i kontrabasu z piosenką patriotyczną w ramach koncertu „Śladem wolności”. Uczestnicy koncertu z zapartym tchem słuchali tak znanych i lubianych utworów jak “Czerwone maki” czy „My pierwsza Brygada”. Wspaniały program artystyczny przenosił nas krok po kroku do czasów bardziej współczesnych. Artystka zaprezentowała także bardziej współczesne utwory jak „Nie pytaj o Polskę” czy „Wolność”.

A jak urodziny, to nie mogło zabraknąć tortu, który został ufundowany dla wszystkich uczestników koncertu przez Burmistrz Więcborka.

Magdalena Starzecka – UM Więcbork