Kujawsko-Pomorskie Forum Sportu

Przedstawiciele świata sportu i samorządowcy spotykają się dziś (4 kwietnia) w Toruniu na pierwszym Kujawsko-Pomorskim Forum Sportu. Kongres otworzył marszałek Piotr Całbecki. Debaty i wymianę doświadczeń zwieńczy uroczysta wieczorna gala, podczas której poznamy szczegóły nowego marszałkowskiego programu upowszechniającego aktywność fizyczną wśród mieszkańców naszego regionu.

Aktywność fizyczna daje dużo więcej niż medale na olimpiadach i emocje związane z rywalizacją i sukcesami. Zyskujemy dzięki niej także zdrowie i hart ducha oraz wsparcie zintegrowanej społeczności. Sport łączy pokolenia – mówił na otwarciu forum marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorskie Forum Sportu to coroczne spotkanie samorządowców, trenerów, osób zarządzających w klubach sportowych i wszystkich tych, którzy prowadzą działalność związaną ze sportem. Jest przestrzenią do wymiany poglądów, pomysłów i doświadczeń.

Debatą poświęconą roli samorządów w promowaniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w społecznościach lokalnych, którą poprowadził Marcin Drogorób, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, rozpoczął się cykl dyskusji. W rozmowie wziął udział radny sejmiku województwa Jacek Gajewski.

Podczas spotkań rozmawiano także o zdrowiu i aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych, prawnych aspektach działalności sportowej, trendach w szkoleniach, organizacji zawodów oraz problemach związanych ze sportem amatorskim.

Samorząd województwa regularnie wspiera zawodników i dofinansowuje organizację imprez. W 2026 roku Kujawsko-Pomorskie będzie organizatorem najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie – Halowych Mistrzostw Świata.

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Kujawsko-Pomorskie Forum Sportu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP