Magiczne piątkowe popołudnie. Mieszkańcy wysłuchali wyjątkowy koncert pieśni Stanisława Moniuszki, Zygmunta Noskowskiego oraz Fryderyka Chopina

W dniu 11 października 2019 r. w Domu Parafialnym przy Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią odbył się koncert „Polska liryka wokalna – Koncert pieśni Stanisława Moniuszki – w 200 rocznicę urodzin, oraz Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina”. Pieśni wykonane przez bydgoskich i nakielskich artystów Panią Monikę Litwin -Dyngosz – mezzosopran, Pana Łukasza Przykłockiego – baryton oraz Pana Wojciecha Broczkowskiego – fortepian zachwyciły   uczestników koncertu.

Pani Monika Litwin – Dyngosz – urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka  Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy Wydziału Wokalno – Aktorskiego tejże uczelni w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: G. Kahrego, F. Barberi, H. Łazarską. Tuż po studiach rozpoczęła stałą współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy. W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną OTELLO, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Nakielski wykonawca to Pan Łukasz Przykłocki, członek chóru Nadzieja, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Aktor współpracujący z bydgoskim teatrem lalek Buratino, Filharmonią Pomorską, Filharmonią  Gorzowską i Operą Nova .

Kolejny wykonawca to Pan Wojciech Broczkowski – który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju. Brał udział w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Göttingen w 1990 r. Współpracuje z Orkiestrą im Johana Straussa, oraz koncertuje głównie w charakterze akompaniatora. Od 1992 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Edukacji Muzycznej, Wokalno-Aktorskim oraz Instrumentalnym, akompaniując w klasie trąbki.

Artyści zauroczyli słuchaczy swoim śpiewem oraz grą. Pieśni Zygmunta Noskowskiego, Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki zaśpiewane  przez  Panią Monikę Litwin – Dyngosz oraz Pana Łukasza Przykłockiego przy akompaniamencie  Pana Wojciecha Broczkowskiego zachwyciły uczestników spotkania. Wykonanie utworów i wspaniała atmosfera stworzona przez wykonawców spowodowała, iż koncert ten na długo utkwi w pamięci jego uczestników.  Dostarczyli oni wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były niezliczone brawa. Czas spędzony z tymi artystami to uczta dla duszy.

Po pierwszej części koncertu Zarządy Samorządów Mieszkańców nr 1 i nr 3 zaprosiły wykonawców oraz jego uczestników na słodki poczęstunek.

Po zakończeniu koncertu ksiądz proboszcz Andrzej Rumocki oraz Przewodniczący Zarządów SM Nr 1 i Nr 3 w Nakle nad Notecią podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie na koncert a wykonawcom za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas jego wykonania.

Artur Adamczewski