Mam Talent! 15 – nadchodzi pierwszy odcinek!

Najbardziej spektakularne show w Polsce wystartuje ponownie już za kilka dni! W najbliższą sobotę 15. edycja programu „Mam Talent!” zadebiutuje na antenie TVN oraz w Playerze. Kto tym razem zachwyci jury oraz publiczność swoim talentem? Jest o co walczyć – na zwycięzcę czeka przepustka do kariery oraz czek na 300 000 złotych.

W pierwszym odcinku 15. edycji „Mam Talent!” zobaczymy 11 robiących wrażenie występów. Na scenie zaprezentują się miedzy innymi wyjątkowi wokaliści, akrobaci czy iluzjoniści. Nie zabraknie także sportowych emocji – publiczność obejrzy bowiem popisy na deskorolce czy BMX-ie. W odcinku pojawią się też niesamowite występy taneczne – zarówno te solowe, jak i zespołowe. Jest o co walczyć – ci, którzy zasłużą na potrójne „TAK” usłyszane od jury, będą mieli szansę powalczyć o udział w odcinkach na żywo, a następnie – w wielkim finale.

1 odcinek 15. Edycji programu „Mam Talent!” zadebiutuje już w sobotę 2 marca o godzinie 20:00 na antenie TVN oraz w Player.pl.

Opisy wszystkich uczestników pierwszego odcinka.

  • Kamila Miszta [2100] 23 lata, Bielsko-Biała

Kamila z wykształcenia jest technikiem administracji, na co dzień pracuje jako instruktorka aerialhoop (akrobatyka powietrzna na kole) oraz pole dance. Od najmłodszych lat trenowała lekkoatletykę w szkolnych klubach. Akrobatyką powietrzną zajmuje się od 7 lat, a samym podwieszaniem na włosach od roku. Może się pochwalić 3 miejscem Mistrzostw Świata Aerial Hoop oraz mistrzostwami Polski w kategoriach:  Aerial Hoop Sport Elite Seniorzy Duety Mieszane,  Aerial Hoop Sport Elite Seniorki Kobiety, Aerial Hoop Sport Profesjonalistki Seniorki, Aerial Hoop Sport Profesjonaliści Seniorzy Duety Mieszane.Jej marzeniem jest występowanie dla najlepszych cyrków świata, by móc rozwijać się pod okiem mistrzów. W przyszłości chciałaby założyć swoją szkołę Aerial, w której każdy pasjonata znajdzie coś dla siebie.

  • Teo Tomczuk [1103]  17 lat, Bergen

Teo urodził się w Norwegii, jego rodzice i starsza siostra emigrowali w 2004. Teo śpiewa od dziecka. Gdy miał 11 lat wystąpił pierwszy raz przed publicznością podczas lokalnego konkurs talentów.  Było to najbardziej stresujące doświadczenie w jego życiu. Po występie dostał owacje na stojąco, wtedy zrozumiał, że właśnie to chce robić w życiu.  Jest laureatem nagrody przyznawanej przez największą rozgłośnię radiową w Norwegii-Luttpris 2022 w kategorii odkrycie roku, dwie jego piosenki były notowane na listach przebojów tego radia. Gra również w serialu młodzieżowym “Rykter”.

  • Rodrigo Rodriguez [1121]  27 lat, Radom

Pochodzący z Kuby Ernesto „Rodrigo” Rodriguez zaczął tańczyć jako 12-latek. Jako nastolatek zaczął studiować w szkole tanecznej, gdzie oprócz zajęć z wiedzy ogólnej, praktycznie codziennie był na sali tanecznej. Kiedy 4 lata temu pojawiła się okazja by oboje z mamą mogli emigrować – Rodrigo przeniósł się do Polski, jego mama do Argentyny. W Radomiu zaczął uczyć tańca, czym zajmuje się zawodowo. Brał udział i wygrywał wiele turniejów tanecznych na terenie naszego kraju. Rodrigo w 2020 roku wziął udział w programie Top Model, gdzie zakwalifikował się do rundy bootcamp. 

  • Tomasz Jusza [3204] 37 lat, Gdańsk

Tomek z wykształcenia jest mgr inż. telekomunikacji, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Pracował przez kilka lat w agencji reklamowej, ale od 2014 r. zajmuje się wyłącznie iluzją. Tomek od 20 lat jeździ na spotkania branżowe, w tym słynne kongresy iluzjonistów w Blackpool. W „Mam Talent!” chce zaprezentować się widzom jako iluzjonista, który wykorzystuje w pokazach technologię, smartfony, tablety, ekrany LED. Marzy o tym, by pewnego dnia stworzyć biletowany musical z iluzją w roli głównej.

  • Nina Stec [2305]  20 lat, Kraków

Nina pochodzi z Turzy Śląskiej, na co dzień mieszka w Krakowie, gdzie uczy się zaocznie w policealnej szkole artystycznej na kierunku choreografia. Pracuje jako trenerka tańca. Jej przygoda z tańcem zaczęła się gdy miała 4 lata, mama zaprowadziła ją na casting do zespołu tanecznego „Miraż” i to właśnie tam stawiała swoje pierwsze taneczne kroki. Z zespołem była związana przez 12 lat. Jej największym sukcesem jest tytuł mistrzyni świata i mistrzyni Polski. Marzeniem Niny jest występować na scenie ze światowymi gwiazdami.

  • Daniel „Bajkowy” Leśniak[4120]  29 lat, Jastrzebie-Zdrój

Jest z wykształcenia technikiem mechatronikiem, zawodowo natomiast instruktorem i zawodnikiem w jeździe na deskorolce (prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych). Bajkowy jeździ na desce od 2006 roku. Zaczynał przed blokiem z kolegami z klasy. Dopiero w 2009 roku wybudowali w jego rodzinnym mieście skatepark z prawdziwego zdarzenia i tam trenował swoją jazdę na deskorolce. Na przestrzeni lat zdobywał liczne wyróżnienia, a najważniejszym i najbardziej aktualnym jest Mistrzostwo Polski w jeździe na deskorolce w kategorii Park (Bowl) 2023 w Lublinie. W przyszłości marzy o otwarciu własnego krytego skateparku, gdzie będzie mógł być instruktorem i szkolić kolejne pokolenia skate’ów.

  • Olivia Hausner [2309] 15 lat, Stalowa Wola

Olivia jest uczennicą I klasy liceum o profilu biol-chem-mat, jednak swoją przyszłość chciałaby związać z muzyką i studiować na Akademii Muzycznej. Rodzice Olivii zauważyli, że kocha śpiewać gdy miała 4 lata. Wtedy zapisali ją  na zajęcia wokalne do miejscowego Domu Kultury. W wieku 7 lat zaczęła uczęszczać  do szkoły muzycznej i grać na skrzypcach. Obecnie Olivia dalej kontynuuje naukę śpiewu w Domu Kultury oraz gry na skrzypcach w szkole muzycznej II stopnia, ponad to jest członkinią Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej oraz kapeli „Lasowianka”. 

  • Mikołaj Penar [3114] 29 lat, Newbridge, Irlandia

Mikołaj pochodzi z Gdańska, ale od 19 lat mieszka w Irlandii. Pracuje jako trener personalny. Na BMX-ie jeździ od 11 lat. Jest samoukiem, nigdy nie pobierał żadnej formalnej nauki i ze względu na specyfikę flatland BMX, uczy się trików i kontroli nad pojazdem na boiskach do koszykówki, parkingach oraz w lokalnych skateparkach. Brał udział w licznych turniejach i konkursach, a także przeprowadzał pokazy na imprezach firmowych. Ma też osiągnięcia stricte sportowe, bo nie tylko reprezentuje Polskę na światowej scenie UCI, ale jest też obecnym Mistrzem Polski Flatland. Ma swój kanał na YouTubie i prowadzi działalność w mediach społecznościowych, gdzie zajmuje się głównie tworzeniem poradników dla początkujących riderów. 

  • Filip Drogos [1202] 31 lat, Warszawa

Filip z wykształcenia jest socjologiem i elektroradiologiem – od pół roku zajmuje się medycyną nuklearną i pracuje w klinice, która zajmuje się leczeniem przy pomocy izotopów. Wychował się w małej wsi Kamień Krajeński, jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął mając 13 lat od samodzielnej nauki jazzu i modern jazzu. Uczył się z internetu, intuicyjnie, czasami jeździł na turnieje, gdzie podpatrywał uczestników. W 2015 roku wziął udział w YCD (odpadł na etapie bootcampu) po tym wydarzeniu zdecydował się na taneczną emeryturę. Wytrzymał 4 miesiące i zaczęło brakować mu współzawodnictwa i adrenaliny – jako 2 mężczyzna w Polsce postanowił spróbować pole dance art. W 2021 roku został Mistrzem Polski i Europy w kategorii Pole Dance Art.

  • Nesemos Dance Team [3215] 11-20 lat, Warszawa/różne miasta Ukrainy

Zespół powstał rok po inwazji Rosji na Ukrainę. Występuje w nim 14 dziewczyn z różnych ukraińskich miast, również z terenów okupowanych. Celem choreografek, Angeliny Zabeliny i Dashy Koval, było zjednoczenie ich w miłości do tańca i obudzenie w nich pasji mimo trudnych czasów. Niektóre uczestniczki przeprowadziły się do Warszawy już dwa lata temu, inne dojeżdżają do stolicy tylko na wspólne treningi. W ciągu zaledwie roku działalności zespół zdążył wystąpić na zawodach World of Dance w Paryżu, Warszawie, Krakowie i San Francisco. W Los Angeles odbył się superfinał, w którym Nesemos reprezentował swój kraj (po raz pierwszy w historii Ukraina wzięła udział w WOD).

  • TOM THE SPICE [1105] 38 lat, Ostrów WLKP

Tom The Spice czyli Tomasz Jakowienko jest projektantem mody oraz nauczycielem tańca. Studiował w krakowskich szkołach artystycznych projektowanie odzieży. Ma własną markę odzieżową. Jego największą miłością jest taniec oraz kreowanie wizerunku, zarówno wizualnego jak i ruchowego. Burleską zajmuje się od 4 lat, po wielu doświadczeniach tanecznych na scenach, parkietach turniejowych, salach tanecznych odkrył swoje zamiłowanie do burleski. Urzekł go łatwy kontakt z publicznością, zabawa z nią poprzez dowcip, dystans do siebie oraz samoakceptacja. Doświadczenie w tym temacie zdobywał początkowo na wolnych scenach, potem na profesjonalnych scenach burleskowych. W tym momencie Tom The Spice występuje na największych wydarzeniach burleskowych w Polsce.

 

 

 

Werner Bros. Discovery Polska