Mam Talent! 15: ostatnia prosta przed półfinałami!

Przed nami ostatnia tura castingowych zmagań 15. edycji programu „Mam Talent!”. Kolejni śmiałkowie zaprezentują się przed publicznością oraz jury, aby powalczyć o przepustkę do kolejnego etapu programu. Komu uda się ta sztuka? Kogo zobaczymy ponownie na scenie w półfinałach na żywo?

W siódmym odcinku programu na scenie zaprezentowanych zostanie 16 niesamowitych występów. Publiczność zobaczy między innymi efektowny taniec high heels, niesamowitą iluzję karcianą, popisy akrobatyczne, pokaz sztuk walki, a także mistrzowskie strzelanie z łuku. Nie zabraknie również wrażeń muzycznych – swoje możliwości zaprezentują tancerze, muzycy oraz wokaliści. Wszyscy postarają się, aby usłyszeć potrójne „TAK!” jury, które da im szansę na dalszą rywalizację.

Na końcu siódmego odcinka programu poznamy także półfinałową czterdziestkę. To właśnie oni zaprezentują się ponownie w odcinkach na żywo, walcząc o miejsce w wielkim finale. Na zwycięzcę czeka nie tylko sława i uznanie publiczności, ale także czek na 300 tysięcy złotych. Jest o co walczyć!

7. odcinek 15. edycji programu „Mam Talent!” pojawi się na antenie TVN już w sobotę 13 kwietnia o godzinie 20:00. Wszystkie odcinki show dostępne są także w Player.pl.

Opisy uczestników siódmego odcinka dostępne są w załączeniu.

 

Werner Bros. Discovery Polska

 

„Mam Talent!” – odcinek7 – opisy uczestników 

  1. Pigeline z Concrete Chickens [4221] 27 lat, Poznań

Pigeline jest z wykształcenia gołębicą i psycholożką. Zawodowo jest natomiast modelką, influencerką, coachem i psychologiem. Jej rodzina (wszystkie gołębie) i partner Pigelando są bardzo dumni i wspierają ją w jej talencie i rozwoju. Pigelando jest nawet obecny na jej występie w „Mam Talent!”. W czasie wolnym Pigeline lubi tańczyć, chodzić do kawiarni, jeść bagietki oraz croissanty, relaksować się, dobrze się bawić i odwiedzać restauracje, gdzie „wszystko jest takie piękne i pachnące”. Jej zainteresowaniami są natomiast szminki, różowe buty, torebki i diamenty. Jeśli chodzi o talent jako gołębica, to rozwija go za pomocą tańca na ulicach i tworzenia materiałów na Instagrama. Twierdzi, że „wszystko, czego pragnie, szybko się wydarza”, a jej największym sukcesem do tej pory jest sprawianie, że przynosi dużo radości innym ludziom.

  1. Maskotka Roti [3222] 20 lat, Włocławek

Roti jest maskotką jednego z klubów sportowych we Włocławku. Jego zadaniem jest animowanie kibiców podczas eventów sportowych. Od 3 lat w kostiumie Rotiego występuje Maciej – student hotelarstwa i turystyki na gdańskim AWF-ie. Maciej tańczy od 4 lat. Przez 6 miesięcy trenował pod okiem Kaczorexxa – to był jego jedyny formalny trener taneczny, oprócz tego Maciek bazuje na własnym doświadczeniu, filmikach i inspiracjach z internetu. Współpracuje aktualnie z dwoma teamami cheeleaderek: CheerleadersFlex Sopot i Cheerleaders KK Włocławek. Występuje jako tancerz na parkietach najwyższych lig: koszykarskiej, siatkarskiej i piłki ręcznej. Roti to nie jest jego jedyna postać – jest także Treflikiem, Mewą Airnestem oraz od niedawna maskotką siatkarskiej reprezentacji Polski, czyli Orzełkiem. Jego tanecznym marzeniem jest występować jako maskotka podczas meczów NBA.

  1. Kawashi Team [2105] 12-18 lat, Siedlce

Grupa Kawashi powstała w Siedlcach w 2005 z inicjatywy 4 osób, min. dzisiejszych trenerów Akademii Kawashi, którzy po kilkuletnich doświadczeniach w tradycyjnych sztukach walki, postanowili wybrać własną drogę związaną z Trickingiem oraz formami przy muzyce. Grupę tworzą trenerzy oraz zawodnicy ćwiczący w sekcjach Akademii. Każdy z jej członków rozpoczął treningi we wczesnym dzieciństwie. Największymi sukcesami było zdobycie przez członków teamu medali na zawodach międzynarodowych w konkurencjach Form przy muzyce. Łączy ich pasja oraz wspólny cel, jakim jest trening, promocja oraz propagowanie stosunkowo mało znanych w naszym kraju dyscyplin i konkurencji sportowych, które powstały głównie na bazie tradycyjnych sztuk walki oraz akrobatyki. Mimo trenowania groźnie brzmiącego z nazwy sportu, są poukładanymi, grzecznymi i uśmiechniętymi młodymi ludźmi. Walczą tylko na macie z niewidzialnym przeciwnikiem jakim jest grawitacja.

  1. Kacper Kujawski [4210] 18 lat, Szczecin

Kacper jest uczniem klasy maturalnej. Zaczął śpiewać już w przedszkolu i od tego czasu nieprzerwanie pracuje nad swoim warsztatem. Swój talent rozwija w studiu wokalnym. Bierze udział w licznych konkursach oraz koncertach charytatywnych, co sprawia mu niezmierną przyjemność. Nie przywiązuje większej wagi do wygranych, gdyż bardziej liczy się dla niego wrażenie, jakie wywiera na publiczności.
 

  1. Duo Timofeevu [3200] 36-38 lat, Kraków

Maksym i Yulia pochodzą z Ukrainy. Są małżeństwem. Poznali się i zakochali w sobie podczas jednego z projektów – oboje są z zawodu choreografami, choć Maksym przez większość życia był związany z aerialem, a Yulia z tańcem. Oboje kształcili się w studio cyrkowym Prometeusz w Krzywym Rogu w Ukrainie, gdzie wyspecjalizowali się we wspólnych pokazach aerialhoop i aerialstraps.

Są profesjonalistami, nigdy nie wykonywali innej pracy zarobkowej. Małżeństwo doczekało się narodzin syna (10 lat) i zgodnie twierdzi, że to doświadczenie było przełomowe w ich życiu. M.in. z powodu wybuchu wojny w Ukrainie para zamieszkała w Krakowie i otworzyła tu swoje studio StretchART Studio of Aerial&Flexibility, w którym prowadzą lekcje. Oboje uwielbiają podróże.

  1. The Goddesses [3101] 21-28 lat, Poznań

Zespół tworzy 9 dziewczyn – są wśród nich Polki, Ukrainki oraz Białorusinki. Wspólnym językiem jest dla nich język tańca. Założycielką i choreografką grupy jest Diana – z wykształcenia filolożka języka niemieckiego.

Dziewczyny tańczą od roku w różnych składach. Wszystkie brały udział w kursach high heels, które Diana prowadzi w Poznaniu. Po wybuchu wojny w Ukrainie do Polski przyjechało wiele Ukrainek.  Diana chciała im jakoś pomóc, więc na początku prowadziła darmowe zajęcia, a potem, kiedy zaczęła na tym zarabiać, pomagała finansowo ludziom, którzy stracili dom. Na pierwszych zajęciach były 3 osoby – teraz na kursy przychodzi kilkaset osób. Wszystkie dziewczyny z zespołu podkreślają to, jak Diana zmieniła ich życie, jak inspirujący jest jej taniec i zajęcia, które prowadzi.

  1. Michał Skubida „Skubi” [1201] 30 lat, Kraków

Michał jest zawodowym iluzjonistą, który swoją przygodę z tą sztuką zaczął jako nastolatek. Pasja narodziła się po obejrzeniu filmu „Wielki Szu” – zaimponowały mu sztuczki, które tam zobaczył oraz to, że dzięki kartom iluzjoniści „mogą wyjść z każdej opresji”.  Na początku uczył się z YouTube, z forum internetowego, dopiero potem zaczął trafiać na spotkania iluzjonistów. Największe wsparcie miał zawsze w tacie – to on motywował go do dalszej nauki iluzji i poprawy swojej prezencji, załatwiał mu kursy, dawał możliwość zarobku, aby mógł jeździć na spotkania magików. Zaczynał od występów w krakowskich barach za napiwki, aktualnie występuje na różnych eventach ale finalnie chciałby dawać wielkie show biletowane zarówno w  Polsce, jak i  na świecie.

  1. Aleksandra Wasilewska [3109] 18 lat, Przęsławice

Z wykształcenia jest technikiem reklamy, a pracuje jako kasjerka w sklepie. Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w szkole podstawowej. Nauczyciel muzyki powiedział, aby dołączyła do chóru, ponieważ widział w niej potencjał, następnie udzielała się dzięki niemu wokalnie w szkolnych przedstawieniach. W międzyczasie postanowiła nauczyć się grać na gitarze. Pewnego dnia naszedł ją pomysł utworzenia konta na Tik Toku. Zawsze bardzo lubiła słuchać muzyki biesiadnej, góralskiej. Postanowiła więc nagrać filmik na którym śpiewam i gra na gitarze, materiał osiągnął całkiem dużo wyświetleń oraz pozytywnych komentarzy. Wtedy już wiedziała, że to jest to, co chciałaby robić w życiu – dzielić się swoją pozytywną energią z innymi oraz muzyką. Do tego momentu udało się jej zgromadzić ponad 30 tyś. obserwujących, a jej filmiki mają po 500 tyś. wyświetleń.

  1. Maria De Looz [3109] 29 lat, Warszawa

Maria De Looz to nowa postać drag. Udział w „Mam Talent!” to jej debiut, który ma być przepustką do występów na scenie. Jakub, który przemienia się w Marię, swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w szkole podstawowej. Talent dostrzegła w nim jego wychowawczyni. Ona też sfinansowała jego pierwszy keyboard. Zależało jej na tym, aby Jakub mógł rozwijać swoją muzyczną pasję. Od tamtego czasu brał udział w konkursach i śpiewał na koncertach charytatywnych. Brał już udział w „Mam Talent!” w 2016 roku ze śpiewem solowym, ale nie dostał się do półfinałów. Próbował też swoich sił w III edycji X-Factora.

  1. Melisa [3219] 36-47 lat, Ząbki k. Warszawy

Duet tworzy para, Ewelina i Daniel, od kilku miesięcy występują wspólnie na scenie. Ewelina pracuje w przedszkolu jako nauczycielka. Hobbystycznie zajmuje się numerologią, interesuje się rozwojem duchowym, świadomości, ezoteryką. Już w przedszkolu bardzo lubiła śpiewać. Jej pierwszą sceną była kuchnia, a mikrofonem tłoczek. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie waltorni. Sama nauczyła się grać na ukulele i pianinie. Jej największym sukcesem było nagranie kilku utworów z Liberem.

Daniel  pracuje jako glazurnik. Gry na gitarze nauczył go tata. W wieku 14 lat dostał w prezencie kasetę Jimiego Hendrixa i został on jego największym gitarowym idolem. Daniel jest multiinstrumentalistą, oprócz gitary potrafi obsługiwać też bas czy perkusję. Jego dotychczasowy muzyczny sukces to nagranie 3 płyt z projektem Fonetyka. Grał też z innymi zespołami, m.in. w zespole Kije ze Sławkiem Uniatowskim i Sławkiem Ciesielskim.

  1. Aleksander Rutkowski [2313] 12 lat, Łowicz

Aleksander chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. 4 lata temu zainteresował się sztuczkami z neoliną – obejrzał kilka reklam w telewizji, w dodatku jego koleżanka z klasy miała neolinę i bardzo mu się to spodobało.Jest samoukiem – wszystkiego nauczył się z YT i forów internetowych. Jego największym marzeniem jest nauczenie się samemu jeszcze większej liczby skomplikowanych sztuczek. Bierze udział w programie, bo chciałby pokazać publiczności, że ze sznurka można tworzyć fajne rzeczy – chce, żeby ludzie dowiedzieli się czym jest neolina i zainspirować ich do sięgnięcia po nią.

  1. Widuto [2214 ] 30-34 lata, Kalno/Żarów/Wrocław

Zespół powstał w 2021 roku z inicjatywy rodzeństwa – Natalii i Mateusza. Zaczęło się od  spontanicznej sesji improwizacyjnej w rodzinnym domu na wsi w Kalnie, gdzie w jedno popołudnie napisali utwór „Ćmienie”. Do grupy niedługo później dołączył gitarzysta Wiktor. Każdy z członków zespołu jest związany z muzyką od wielu lat,osobno osiągali mniejsze i większe sukcesy przed rozpoczęciem działalności jako Widuto. Mateusz i Wojciech są samoukami i zaczęli grać na gitarach jako nastolatkowie, Natalia śpiewa od czasów szkoły podstawowej. Wojciech współpracował m.in. z Maćkiem Musiałowskim, a Natalia dzieliła scenę z Wojciechem Cugowskim. Żadne z nich nie ma muzycznego wykształcenia i zawodowo związani są z innymi dziedzinami: Natalia jest ghostwirterką, Mateusz – informatykiem, a Wojtek – nauczycielem. Muzyka i chęć jej tworzenia jest tym co ich łączy, daje im radość oraz satysfakcję.

  1. Amelia i Oliwia Kopeć [2312] 13 lat, Radom

Amelia i Oliwia są bliźniaczkami. Ich przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy dziewczynki miały 5 lat, a ich rodzice zapisali je na balet. Po 2 latach trafiły na zajęcia z hip-hopu, który od razu przypadł im do gustu. Dziś tańczą w mini formacji, w formacji i w duecie. Trenują 2 razy w tygodniu (oprócz tego, że w domu cały czas coś tańczą). W 2022 roku zdobyły w duecie Mistrzostwo Europy w hip hopie oraz III miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii kids – wtedy były najstarsze w swojej kategorii. W 2023 r. na MŚ wystąpiły już w kategorii junior – jako najmłodsze w tej kategorii zdobyły I miejsce.

  1. AMMArchery [4214] 35-50, Białystok

Michał z wykształcenia jest historykiem. Zawodowo jest natomiast instruktorem jeździectwa i łucznictwa, ma własny ośrodek szkoleniowy, jest też właścicielem stajni. Posiada niewielką kolekcję łuków, strzał oraz akcesoriów z okresu XVII-XX wieku.

Anna z zawodu i wykształcenia jest hodowcą koni, a także zawodniczką i trenerką jeździectwa oraz łucznictwa.

Michał zaczął trenować łucznictwo po 12 latach pracy w korporacji. Na przestrzeni kolejnych kilkunastu lat został m.in.V-ce mistrzem Europy w łucznictwie konnym 2009, v-ce mistrzem USA w 2010, zdobył 2x złoty medal Pucharze Europy (drużynowo) 2014 i 2015; oprócz tego ma jeszcze 2x złoty medal na MŚ w Korei w konkurencji Masahee (drużynowo) i 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w 2023. Brał też udział w produkcji bollywoodzkiej „Mirzya”. Anna zaczęła trenować łucznictwo konne w 2007 roku, a do ekipy AMM Archery dołączyła w 2013 roku. Od tamtego czasu skupiła się na strzelaniu z łuku i zaczęła odnosić sukcesy międzynarodowe (m.in. brązy na Mistrzostwach Europy we Francji i MŚ w Japonii), a także została dwukrotną Mistrzynią Polski w 2021 i 2022 roku.

  1. Igor Bezdieniezhnykh [3201] 28 lat, Praga

Igor z zawodu jest choreografem i nauczycielem tańca. Stepowaniem zajmuje się od 16 lat. Miłość do stepu zaczęła się, gdy miał 12 lat i zobaczył występ syna swojego przyszłego nauczyciela. Usłyszał, że prawdziwy stepujący tancerz musi nauczyć się różnych stylów tanecznych, więc jego rodzice zaczęli szukać konserwatoriów w Europie, gdzie Igor mógłby rozwijać swoje umiejętności. W związku z tym w wieku 15 lat przeprowadził się z Ukrainy do Pragi Czeskiej, by uczyć się w tamtejszym konserwatorium tańca i uczęszczać na warsztaty stepowania. Przeniósł się tam sam, bez znajomości języka – jego rodzina została w Ukrainie. Ma ogromne wsparcie od swoich rodziców – od najmłodszych lat jeździli z nim na zawody po całej Europie. W wolnym czasie Igor lubi przebywać na łonie natury, szczególnie w górach. Uwielbia również jazdę samochodem. W przyszłości chciałby mieć swoje własne, duże studio tańca i zostać bardzo znanym choreografem na skalę światową.

  1. Beniamin Niedźwiedź „Bearjamin” [2113] 28 lat, Warszawa

Beniamin przygodę z instrumentami perkusyjnymi i rytmiką zaczął  w wieku 4 lat, kiedy mama zabrała go na koncert rockowy znajomych – wtedy zakochał się w perkusji. Z czasem rozpoczął edukację indywidualną u perkusisty Filharmonii Narodowej, ale pomiędzy zajęciami zaczęło mu brakować instrumentów perkusyjnych i tak rozwinęła się miłość do beatboxu. Lata później odkrył instrument spełniający wszystkie jego marzenia muzyczne – handpan. Podjął odważną decyzję o nabyciu tego wyjątkowego instrumentu mimo, że cena wykraczała daleko poza możliwości finansowe.Niedługo później rzucił pracę grafika komputerowego i wyjechał w podróż życia, która prowadziła przez Barcelonę, Wyspy Kanaryjskie, po Szkocję, Szwajcarię i inne kraje. Podróż finansował grając na handpanie na ulicach. Wrócił do Warszawy z zamysłem rozwinięcia swojej kariery, wydania pierwszego solowego albumu i rozpoczęciu ścieżki koncertowej. W przyszłości chciałby podszkolić się w realizacji dźwięki na tyle, żeby móc regularnie zajmować się udźwiękawianiem filmów i tworzeniem do nich efektów dźwiękowych oraz ścieżek muzycznych.