Mieszkaniec Wyrzyska zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży katalizatora

Policjanci z Piły zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł katalizatory. Mieszkaniec Wyrzyska trzykrotnie przyjeżdżał do Piły z przestępczym zamiarem. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę ponad tysiąca złotych. Sprawa jest rozwojowa. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 stycznia br. o godzinie 05:40 policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie kradnie części samochodowe. Dyżurny pilskiej jednostki natychmiast zadysponował we wskazane miejsce kilka patroli. Mundurowi zauważyli sprawcę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci znaleźli na osiedlowym parkingu pojazd, który miał już częściowo odkręcony katalizator. W pobliżu pojazdu leżały porozrzucane śruby oraz uszczelki. Przy zatrzymanym 42-latku ujawniono narzędzia, którymi sprawca posługiwał się przy wycinaniu części samochodowych.

Mieszkaniec Wyrzyska na przełomie roku trzykrotnie pojawił się w Pile, aby kraść katalizatory. Sprawa jest rozwojowa, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz