Mistrz świata z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu

14 i 15 września 2019 roku, uczeń drugiej klasy Technikum Rolniczego w Samostrzelu, Waldemar Kukurowski, zdobył tytuł Mistrza Świata w MTB Stunt. Zawody w akrobatyce rowerowej, które w tym roku odbyły się w Wieliczce, ściągnęły wielu pasjonatów tego sportu z całego świata. Waldek po raz drugi okazał się najlepszy i zdobył zaszczytne miano mistrza, pokazując swoje niesamowite umiejętności i dopracowane do perfekcji triki. Rywalizacja zawodników była na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

Waldemar, oprócz wyżej wymienionych sukcesów, ma na swoim koncie również drugie miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2017, czwarte i drugie miejsce w internetowych mistrzostwach świata 2017 oraz 2018.

MTB Stunt to wyczynowa jazda na przednim i tylnym kole roweru, odwrotnie do kierunku jazdy oraz wykonywanie rozmaitych akrobacji, m.in. stanie na rękach, głowie, itp. Uczeń technikum swoją przygodę ze Stuntem rozpoczął 5 lat temu. Zdobycie tytułu Mistrza Świata wymagało od niego wielu godzin treningów i wytrwałości   w dążeniu do celu. Waldek swoje umiejętności zaprezentował również w swojej szkole podczas Dnia Samorządności i Targów Edukacyjnych.

Waldku,  cała szkolna społeczność gratuluje  Ci  i życzy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie  dumni!

tekst: Agata Grochowska 2TW