Młodziczki COL-MAR-u wygrywają turniej w Grudziądzu

W sobotę 15 października 2022 roku w hali grudziądzkiej Stali odbył się turniej VII ligi młodziczek. Do rywalizacji przystąpiły gospodynie oraz zespoły z Tucholi i Nakła.

W pierwszym spotkaniu zawodniczki NTS-u zmierzyły się z Tucholanką Tuchola. Po nerwowym początku (3:4) nakielanki zaczęły kontrolować przebieg tego seta. Dobre zagrywki Kingi Borakiewicz, uważna gra w obronie i ataki Zofii Boińskiej, szybko wyprowadziły NTS na wysokie prowadzenie – 12:4, 15:5, 19:6 i dały zwycięstwo 25:7. Drugi set, podobnie jak pierwszy, przebiegał po myśli siatkarek z Nakła. Na boisku pojawiły się zmienniczki, a set zakończył się zwycięstwem do 19.

W drugim meczu przeciwnikiem NTS-u była Stal Grudziądz. Początek seta, to błędy gospodyń i prowadzenie Nakła 5:2. Po przerwie dla trenera Stali jego zawodniczki uporządkowały grę i dzięki dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie (7:10, 11:14). Na szczęście w drugiej części seta młodziczki NTS-u zagrały znacznie lepiej. Wyszły na prowadzenie 18:14, 21:17 i mimo chwilowego kryzysu (22:21) wygrały seta 25:21.
Drugi set do stanu 12:11 był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła seryjnie punktować. Później to siatkarki z Nakła prowadziły 18:13 i 19:15 i 20:17. Dobra postawa Stali w polu zagrywki i ogromne problemy z jej przyjęciem po stronie NTS-u sprawiły, że zawodniczki z Grudziądza zdobyły 6 kolejnych punktów i wyszły na prowadzenie 23:20. Nakielanki nie poddały się. Wygrały 4 kolejne akcje (24:23), ale końcowy sukces zanotowały dopiero po walce na przewagi (28:26).