Nadmierna prędkość mogła okazać się tragiczna w skutkach

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to prawdopodobna przyczyna zdarzania drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Nakło – Mrocza. Po dachowaniu peugeot, którym kierowała 22-letnia kobieta uległ poważnym uszkodzeniom, a kierująca z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policja apeluje do kierowców – noga z gazu!

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny nakielskiej policji odebrał wczoraj (6.08.19) około 18.30. Policjanci skierowani na miejsce zastali na poboczu kompletnie zniszczonego peugeota 206.

Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 22-latka, która kierowała autem prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i podczas wyprzedzania straciła panowanie nad autem w wyniku czego peugeot zjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. Mieszkanka gminy Mrocza, która kierowała pojazdem z obrażeniami ciała została przetransportowana do jednego z bydgoskich szpitali. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają w prowadzonym postępowaniu policjanci.

Jest to jeden z wielu przykładów, gdzie nadmierna prędkość okazuje się bardzo niebezpieczna i może być tragiczna w skutkach, dlatego też policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożność i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Lepiej wolniej, a bezpieczniej dotrzeć do celu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią