Najbliższe 5 miesięcy spędzi w więzieniu, bo był poszukiwany

Nakielscy „patrolowcy” w jednym z mieszkań w podnakielskiej wsi zatrzymali 45-latka poszukiwanego do odbycia kary za kradzież. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Na początku stycznia br. nakielski sąd wydał nakaz doprowadzenia do placówki penitencjarnej dla 45-letniego mieszkańca nakielskiej gminy. Mężczyzna miał do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież i winien sam stawić się w zakładzie karnym, jednak tego nie zrobił, dlatego polecenie doprowadzenia go tam dostali od sądu policjanci.

45-latek został zarejestrowany w policyjnych systemach jako poszukiwany i długo nie cieszył się wolnością. Ledwie 6 dni po tym, jak sąd wydał nakaz, nakielscy „patrolowcy” zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań w gminie Nakło. Sprawdzenie jego personaliów było jedynie formalnością, która potwierdziła, że 45-latek winien przebywać w zakładzie karnym. Jeszcze tego samego dnia trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią